Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Taksiciler Odası Başkanı “Giderler Arttı” Dedi: Zam İstedi

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu zam talebinde bulunarak indi-bindi ücretinin artmasını istedi. Detaylar haberde...
Taksiciler Odası Başkanı “Giderler Arttı” Dedi: Zam İstedi
HABER GİRİŞ

Ekonomide zorlu bir yılı geride bırakırken 2024’e zamlarla girdik. Dün Özel Tüketim Vergisi’nde (ÖTV) yapılan güncelleme ile akaryakıta zam geldi. Sektörde durum böyleyken bugün İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu’dan zam çağrısı geldi.

8 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanan İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı öncesinde konuşan Aksu, taksicilerin giderlerinin arttığını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na yüzde 65 oranında zam talebinin iletildiğini söyledi.

Asgari ücrete zam yapıldığını hatırlatan Aksu, araçların demirbaş giderlerine yüzde 100’ün üzerinde artış yapıldığını ve halka konforlu, güvenli bir seyahat sunmak için zam istediklerini aktardı.

İndi-bindi ücretinin 70 TL olduğunu, 120 TL olursa daha iyi olacağını söyledi. Şimdiki maliyeti karşılayamadıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

İTEO Başkanı Aksu, mecbur zam talep ettiklerini bunun zaruri bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde Aralık ayında taksiciler tarifelerde yüzde 100’ün üzerinde zamma gidilmesini istemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.