Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Hızlı Kalkışına Sahip EV Taiga TS2 Kar Motosikleti!

Dünyanın kar üzerinde gidebilen en hızlı aracı Taiga TS2, Tesla mantığında üretilen ve oldukça hızlı bir kar motosikleti olmuş.
Dünyanın En Hızlı Kalkışına Sahip EV Taiga TS2 Kar Motosikleti!

Elektriğin nedenli güçler üretebildiğini artık fazlasıyla anlamış bulunmaktayız. Tesla modellerinin ortaya çıkışıyla, dünyanın en hızlı otomobillerinin nasıl bir anda geride kaldığını izlemiştik. Anlık yüksek güç ve torkların yeri olan EV motorlar, gördüğümüz gibi alanını genişletmiş ve normal motosikletlerden sonra kar araçlarına kadar gelmiş.

Kurulumu daha çok yeni olan Taiga, bir ilki başararak dünyanın seri üretimli ilk EV kar motosikletini gösterdi. TS2’nin görsellerinde de belli olacağı üzere Tesla örnek almış. Baktığımız zaman elektrikli bir üniteyi otomobillerden daha küçük yapılı araçlara entegre ederek güç oranlarını dengeli sunabilmek bence büyük meziyet.

Bu oluşum Paul Achard, Gabriel Bernatchez ve Sam Bruneau adındaki üç mühendis tarafından yapılmış.

Detaylara fazlasıyla önem veren bu kişiler, en az bir Tesla kadar anılmak istiyor. Ve teknik verilerle istedikleri olabilir.

Yapı olarak kaslı gözükse de sadece 210 kg ağırlığında. Bu da vereceği hızlanma değeri için azımsanmayacak bir faktör.

80 kW’lık pilleriyle toplamda 110 beygir güç alınmış.
250 nm tork alan TS2, tam 3 saniyede kalkış hızına ulaşabiliyor.

Taiga mühendisleri hızda usta olduğu kadar, 20 dakikada %80 doluluğa ulaştırılan pillerde de iyi olduğunu gösterdi.

Dediklerine göre havanın ne kadar soğuk olduğu TS2 için farketmiyormuş. Yani -30 derece de bile sıfır sorunla çalışabileceğini söylüyorlar. Kar üstünde fazla macera isteyenlerin aracı olmuş. Ayrıca tek şarjla 100 km gidiş sağlaması da bence inanılmaz birşey.

Konunun en merak edilen kısmına yani fiyatına geldik!  En başta 500 dolarlık bir ön ödeme yapıyorsunuz. Liste de isminiz geçmesi önemli. Gelecek sene yapılacak olan teslimat sırasında ise 15 bin $ satış bedelini yatırıyorsunuz. En başta verdiğiniz 500 dolar fiyattan düşülüyor mu bilmiyorum!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum