Yatırım yapmaya başla!

Tahvil Kralı Bill Gross Janus Henderson’dan Emekli Oluyor!

Tahvil kralı olarak tanınan PIMCO’nun ortak kurucusu Bill Gross, Janus Henderson’dan ayrılacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Tahvil Kralı Bill Gross Janus Henderson’dan Emekli Oluyor!

Tahvil kralı olarak da tanınan PIMCO’nun (Pacific Investment Management Company) ortak kurucusu, 2014 yılında PIMCO’dan ayrılarak geçtiği Janus’tan emekli olacağı açıklandı. Ünlü tahvil fonu yöneticisi Gross’un şirketi Janus Henderson, Gross’un 74 yaşında emekli olduğunu duyurdu.

Karar, kaynaklarda bir zamanlar en yüksek yerlerde politika yapıcıların gözdesi olan bir sabit gelir uzmanının kariyerinin sona erdiği şeklinde yorumlandı. Öte yandan, PIMCO’dan ayrıldıktan sonra Bill Gross’un elde ettiği duruşu yeniden kazanamadığı ve Janus Henderson için yönettiği fonun orada olduğu 5 yıl boyunca çok iyi performans göstermediği vurgulandı.

Janus’tan yapılan açıklamada ayrıca dünyanın en iyi bilinen sabit gelir yatırımcılarından Gross’un şirketten kendi hayır kuruluşuna ve kişisel varlıklarına odaklanmak için ayrılacağı belirtildi.

1971’de PIMCO’yu kurup 2014’te ayrılarak Janus Henderson’a katılan Gross’un Janus’tan 1 Mart itibarıyla ayrılacağı bilgisi de verildi. Gross ayrılığa ilişkin açıklamasında; “kariyerim boyunca 40 yılı aşkın süre içinde harika bir yolculuğa sahip oldum” diyerek iki şirketinde de teşekkür edecek çok sayıda arkadaşı ve ortağı olduğunu vurguladı. Bu durumu; “ortak bir çıkarla çalışan bir ekip olmadan hiçbir şey mümkün değil, buna sahip olduğum için çok şanslıyım” sözleriyle anlattı.

Ayriyeten güvenleri ve destekleri için tüm müşterilerine teşekkür ettiğini de dile getiren Bill Gross’un yatırım sektöründen emekli olması haliyle yankı uyandırdı.

Kendisi geçtiğimiz günlerde tahvil fonundaki dev çıkışlarla gündeme gelmişti. Buna göre yatırımcıların Bill Gross’un tahvil fonundan çıkış yapmayı sürdürdükleri dile getirilmiş, Janus Henderson Global Unconstrained Tahvil Fonu’ndan –Bloomberg tahminine göre- Aralık ayında yaklaşık 60 milyon dolarlık çıkışın gerçekleştirildiği söylenmişti. İlgili haberde fondaki varlıkların büyüklüğünün Şubat ayında ulaşılan 2.24 milyar dolarlık tüm zamanların zirvesinden 950 milyon dolara gerilediği aktarılmıştı. Yatırımcıların Şubat’tan sonra arka arkaya 10 ay boyunca çıkış yapmaları dikkat çekmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum