Yatırım yapmaya başla!

Tahvil Kralı Gundlach, 2020’de Resesyonu Uzak İhtimal Olarak Değerlendirdi

Tahvil Kralı Jeffrey Gundlach, 2020'de bir resesyonu uzak ihtimal olarak değerlendirdi.
Tahvil Kralı Gundlach, 2020’de Resesyonu Uzak İhtimal Olarak Değerlendirdi

DoubleLine Capital CEO’su ve Wall Street’in Tahvil Kralı Jeffrey Gundlach, ABD ile Çin’in yakında bir ticaret anlaşması yapabileceğini düşünmese de 2020’de olası bir resesyon hakkında endişelenmediğini söyledi.

Çarşamba günü CNBC’ye verdiği demeçte; “hiçbir zaman olumsuz lider göstergeler olmadan durgunluk yaşamamıştık” dedi. Tahminlerinin rakamların iyileşeceği yönünde olduğunu ve bunun da önümüzdeki altı ila 12 ay içinde resesyona girmelerini çok düşük bir ihtimal haline getirdiğini belirtti.

Gundlach, haftalık işsizlik rakamları bir resesyonun yaşanması için yükselişe geçerken tüketicilerin mevcut koşullara ilişkin algılarının önemli derecede kötüleşmek zorunda kalacağını aktardı.

Tahvil Kralı Gundlach, ABD Ekonomisi Olumsuz Gösterge YokTüketici duyarlılığı son aylarda azalırken göreceli olarak yüksek seviyelerde kaldığı, haftalık işsiz taleplerinin, 30 Kasım’da sona eren haftada yedi ayın en düşük seviyesine gerilediği bildirildi. Bu yılın başlarında yatırımcılar, küresel üretim faaliyeti yavaşlarken resesyon potansiyeli konusunda endişelenmiş, ticaret duyarlılığı da ABD-Çin arasındaki gerilimden olumsuz etkilenmişti.

Üretim faaliyeti o zamandan beri istikrar kazanırken, ABD-Çin arasındaki muhtemel bir ticaret anlaşması konusundaki yakın iyimserlik, Ekim ve Kasım aylarında piyasaları rekor yüksek seviyelere ulaştırmıştı.

Tahvil Kralı Gundlach, ABD Çin Anlaşması Öngörmedi Bununla birlikte ticaretteki belirsizlik, geçtiğimiz günler içinde yayınlanan karışık raporların ve üst düzey bir ABD yetkilisinin iki tarafın Pazar gün bitiminden önce bir anlaşma yapıp yapmayacağı yönündeki yorumlarının ardından yükselmişti. O zamana kadar bir anlaşmaya varılmazsa, Çin malları için ek ABD tarifeleri yürürlüğe gireceği biliniyordu.

Ticaret anlaşması hakkında da görüş bildiren Gundlach, 2020 başkanlık seçimlerinden önce bir anlaşmaya varılmayacağını düşündüğünü kaydetti. “Seçimlere bir yıldan daha az bir süre kala ABD bir anlaşma isterken, Çin’in bir ticaret anlaşması yapması için kesinlikle hiçbir neden yok” dedi.

Ayrı bir açıklamada Bank of America CEO’su Brian Moynihan, borç verenin müşterilerinin bu yıl 2018’den yüzde 5.5 daha fazla para harcadığını, bunun da ABD ekonomisi için yükseliş işareti olduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum