Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tahıl Püskürtme Makinesi ile Eski Bir Evden Yapılan Pratik Gemi!

Son Güncelleme: 
Yorum

Theon Parseghian adındaki kişi pratik mühendislik bilgilerini kullanarak 1967’de yapılan bir evi temel olarak kullanarak büyük bir tekne yaptı. Şasi olarak ise yine eski olan tahıl püskürtme makinesi kullanıldı. Bu gemi evin hali sanırım fazla kurulmuş ki 6 ay boyunca nefes almadan inşası sürdürülmüş. Parseghian’ın açıklamlarına bakarsak, bu görülmemiş yapıyı bitirmek için kendine 2 yıllık bir zaman ayırmış.

Ancak projesine ortak olmak isteyenler çoğalınca, ekip halinde daha kısa sürede bitirilmiş. Bu gemi evi suda gördüğümüzde arka dev tekerleği haricinde tahıl makinesi olduğunu anlamak güç. İyi kamufle edilmiş! Yüzen gemi evin tek handikapı, motorunun oldukça eski olması. 210 hp güce sahip motor her ne kadar güçlü gözükse de saatte en fazla 30 km/h sürate çıkıyor.

Buda yaklaşık 5-8 arası deniz mili ediyor. İkinci bir açıklama yapan Theon Parseghian, “Bu başarı nedeniyle kesinlikle en az bir amfibi araç daha planlıyorum. İnşaat için gereken parçaların çoğunu hazırladım, bu yüzden yakında yeni projeme başlıyorum” dedi. Belli olmaz belki de yeni projesi “yüzün bir uçak” olur…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu