Paylaşım

Tahıl Püskürtme Makinesi ile Eski Bir Evden Yapılan Pratik Gemi!

 

Theon Parseghian adındaki kişi pratik mühendislik bilgilerini kullanarak 1967’de yapılan bir evi temel olarak kullanarak büyük bir tekne yaptı. Şasi olarak ise yine eski olan tahıl püskürtme makinesi kullanıldı. Bu gemi evin hali sanırım fazla kurulmuş ki 6 ay boyunca nefes almadan inşası sürdürülmüş. Parseghian’ın açıklamlarına bakarsak, bu görülmemiş yapıyı bitirmek için kendine 2 yıllık bir zaman ayırmış.

Ancak projesine ortak olmak isteyenler çoğalınca, ekip halinde daha kısa sürede bitirilmiş. Bu gemi evi suda gördüğümüzde arka dev tekerleği haricinde tahıl makinesi olduğunu anlamak güç. İyi kamufle edilmiş! Yüzen gemi evin tek handikapı, motorunun oldukça eski olması. 210 hp güce sahip motor her ne kadar güçlü gözükse de saatte en fazla 30 km/h sürate çıkıyor.

Buda yaklaşık 5-8 arası deniz mili ediyor. İkinci bir açıklama yapan Theon Parseghian, “Bu başarı nedeniyle kesinlikle en az bir amfibi araç daha planlıyorum. İnşaat için gereken parçaların çoğunu hazırladım, bu yüzden yakında yeni projeme başlıyorum” dedi. Belli olmaz belki de yeni projesi “yüzün bir uçak” olur…

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın


Bunu okuyan bunları da okur