Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Başı Çektiği Tablet Rekabetinde Huawei Samsung’u Geride Bıraktı!

Tablet pazarına yönelik yapılan araştırma Huawei’nin Güney Koreli rakibi Samsung’un önüne geçtiğini ortaya koydu. Apple ise liderliğini korumaya devam ediyor.
Apple’ın Başı Çektiği Tablet Rekabetinde Huawei Samsung’u Geride Bıraktı!

Akıllı telefon piyasasında olduğu gibi tablet pazarında da teknoloji devleri arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Kullanıcılara farklı bir deneyim sunan tablet üreticileri birbirinden güçlü ve şık tasarıma sahip modeller geliştiriyor. Akıllı telefon dünyasında olduğu gibi burada da Apple, Samsung ve Huawei arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor.

Bu alanda Apple’ın rakiplerinden daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Şirket son olarak tanıttığı ve yenilenmiş yüzüyle piyasaya sunduğu iPad Air ve iPad Mini ile beraber tablet satışlarında başarılı bir görüntü çiziyor. Apple piyasada lider konumda ancak hemen arkasında Samsung ve Huawei arasında dişli bir rekabet yaşanmakta. Son raporlara göre rekabette Huawei, Samsung’u geride bıraktı.

Huawei Samsung’u Geçti

Huawei Samsung’u Geçti

Uzun yıllardır tablet pazarında Samsung, Apple’ın arkasında ikinci olarak yerini koruyordu. Ancak son yılların yükselen devi olarak gösterebileceğimiz Çinli Huawei, akıllı telefon dünyasında olduğu gibi tablet rekabetinde de başarılı bir performans gösteriyor. Digitimes tarafından yayınlanan rapora göre 2019’un ilk çeyreği itibariyle toplamda 37,15 milyon adet tablet satışına ulaşıldı.

Raporda hangi firmanın ne kadar tablet sattığına yer verilmemiş. Ancak Apple’ın piyasanın önemli bir bölümünü elinde tuttuğu belirtilirken, Huawei’nin Samsung’u geride bıraktığına dikkat çekildi. İki teknoloji arasındaki satış oranının birbirine çok yakın olduğu ifade edilirken, ikincilik sıralamasının her an değişebileceği belirtildi. Pazarın lideri konumunda olan Apple’ın iPad ile yüzde 25,8 paya sahip olduğu açıklandı.

Microsoft Surface Yükselişte

Microsoft Surface Yükselişte

Huawei’nin geçtiğimiz yılın son çeyreğinde dördüncü sırada olduğunu düşünecek olursak, bu yıl itibariyle başarılı bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Tablet pazarında genel itibariyle bir yavaşlamadan söz edilse de, Huawei buna rağmen pazar payını artırmayı başardı. Raporda göze çarpan diğer bir veri ise Microsoft ile ilgili.

Surface tabletlerini piyasaya sunan Microsoft, altıncı sıradaki yerinden beşinci sıraya yükseldi. Uzmanlar Microsoft’un tablet sahnesinde yeni olmasına rağmen önemli bir başarı elde ettiğini belirtirken, sıralamadaki yerini de koruyacağını tahmin ediyor. Microsoft Surface tabletlerin özellikle ABD’de ve batılı diğer ülkelerde beğeniyle karşılanması şirketin satışlarına yansımış görünüyor. Tablet pazarında yıllardır lider konumda olan Apple’ın ise yerini kimseye kaptırmayacağı düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum