Yatırım yapmaya başla!

Suzuki Jimny, En İyi Off Road SUV’larına Karşı Arazide Yarışıyor!Bazen bir aracın marka ve dış yapısına göre yorum yaparak, sonradan gösterdiği yetenekler karşısında şaşkınlıklar yaşarız. Bir nevi gücünü ve yapabileceklerini için de saklayan Yeni Nesil Suzuki Jimny, kendinden binlerce dolar pahalı abilerine karşı arazide kendini gösteriyor. Yılların eskitemediği Mercedes-AMG G63 ile 4×4’ün çıkış noktası olan Jeep’in Wrangler’i Suzuki’yi alt etmek için savaşıyor.

CarWow yine zevkle izleyeceğimiz bir video hazırlamış. Sahada en güçlü SUV’lar arasında olan G63’te 4.0L çift turbolu motor bulunuyor. 577 beygirlik ünitene yanında zorlu koşullara karşı 3 adet diferansiyel kilidi bulunuyor. Bakıldığında rakip dahi görülmeyecek Suzuki Jimny, 1.5L dört silindirli sıradan motorundan 101 ps güç alabiliyor.

Jeep Warngler ve Mercedes-AMG G63 farklı çekiş kontrol ve elektronik arazi sistemleri yer almakta. İlk başlarda araçların ıslak ve kaygan koşullarda rampa çıkma, inme ve yatma açılarına bakıldı. Geçmesine ihtimal verilmeyen Jimny, devleri zorluyor.

Sonraki testlerde AMG G63‘ün orman içerisinde belirli bir parkuru ne kadarlık bir sürede bitirdiğine bakıldı. Ardından Jeep gitti ve en son Jimny. Sonuç şaşırtıcıydı. Zira Jimny’nin kompakt yapısı onu dar alan ve dönüşlerde daha hızlı davranmasını sağladı. Büyüklüğü dezavantaj olan G63, en arka sırada kaldı.

Nefesimizi tutarak izlediğimiz kısımlardan birisi de kayalık bir rampa tırmanışı. İlk olarak Wrangler deneme yaptı ancak zirveye gelemeden geri kaymaya başladı. Ardından Jimny çıktı ve çok az bir zorlanmayla finish bölgesini geçti. En son gelen Mercedes ise barındırdığı 4×4 kontroller sayesinde hiç zorlanmadan kayalıkları atlattı.

Burada bir arazi taşıtının lüks ve pahalı oluşu, onun her noktada çok yetenekli olduğunu göstermiyor. Jimny düşük motora ve dar yapıya sahip olsa da her zaman Japon’un ince zekası olduğunu söylüyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum