Yatırım yapmaya başla!

Suzuki Jimny’nin Hatalı Acil Frenleme Sistemi Sürücüsünü Şaşırttı!Mini Mercedes G-Wagon tadında çıkartılan son kasa Suzuki Jimny‘nin bir bug’ı bulundu. Nedense 2019 yeni kasa tipi herkesin anında ilgisini çekti ve Chelsea Truck gibi şirketler Jimny 4×4’leri modifiye ettiler. Mercedes’in kare tip karoser benzerliğinden dolayı, tuningçilerin Japon 4×4’ü G Serisi’ne benzer parça şekilleri uyguladılar.

Yeni Jimny incelemesinde modelin otonom acil frenleme özelliğine sahip olduğunu söylemiştik. İlk başta şaşırtıcı gelen bu sistem, Car Advice’nin Jimny testinde bizleri daha da çok şaşırttı! Test sırasında alınan görüntülerde mini SUV’un sürekli farklı yöne gitme eğiliminde hareketler yaptığını görüyoruz. Bunun nedeni Jimny’nin acil frenleme sisteminin bariyerleri çarpışma tehlikesi algılamasından geçiyor.

İlginç olduğu kadar tehlikeli bir durum. Bu hata, sürücünün anlık korku yaşaması ve sonunda refleks gereği direksiyonu kırabilmesine neden olabilir. Araç sizi sürekli durdurma eğilimde olsa da o anda bariyer sonuna denk gelerek aracın kontrolü kaybedilebilir.

Belki kullanılan test aracı hatalıydı desek de Suzuki, 2019 Jimny serisinin AEB otomatik acil frenleme sisteminde bir hata olduğunu kabul etti. Japon temsilci 4×4 aracına yeniden yüklemek üzere yazılımda değişim yapacaklarını bildirdi. Neyseki daha Suzuki bu aracı satmaya başlamadı. Fabrikasyon ortamında hızlı şekilde müdahale edilebilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum