Yatırım yapmaya başla!

Suudi Yatırımcının Piyasalara Geri Dönüşü Muhteşem Oldu!

Suudi Prens El-Velid bin Talal, serbest kaldıktan sonra ilk büyük yatırımını Spotify'ın Fransız rakibi Deezer'a yaptı. Detaylar şöyle;
Suudi Yatırımcının Piyasalara Geri Dönüşü Muhteşem Oldu!

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında başlatılan yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanan prenslerden biri olan El-Velid bin Talal, Ocak ayında diğer prenslerle birlikte serbest bırakılmıştı. Dünya gündeminin merakla takip ettiği tutukluluk sürecinin sona ermesiyle birlikte ne yapacağı merakla beklenen El-Velid bin Talal, Mart’ta 1 milyar dolar kredi almak için masaya oturmuştu.

Bu noktada; Arap dünyasının Warren Buffett’ı olarak da bilinen Suudi Prens, aylar sonra ilk büyük yatırımıyla gündeme bomba gibi düştü. Zira Kingdom Holding’in sahibi El-Velid bin Talal, Spotify’ın en büyük rakibi Deezer’a 270 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Suudi Prens’in yatırım piyasasına böyle büyük bir rakamla geri dönmesi dikkat çekti.

Suudi Yatırımcı Deezer'a 270 Milyon Dolar Yatırdı Lyft ve Four Seasons gibi dünya markası şirketlerin ortağı olan El-Velid bin Talal, Fransız online müzik şirketi Deezer’la ortaklık için el sıkıştı. Bu yatırım Suudi milyarderin, serbest kaldıktan sonra yaptığı ilk uluslararası yatırımı oldu. Anlaşmanın Kingdom Holding Company aracılığıyla yaptığı belirtilirken açıklamada Deezer ortaklığının hissedarların istediği anlaşmalardan bir olduğu bildirildi.

Yatırım bankacısı ve danışman Kacy Grine, El-Velid bin Talal’ın önceliğinin medya ve teknoloji sektörü olduğunu dile getirdi.

El-Velid bin Talal Deezer'a Ortak Oldu Ünlü milyarderin bir sonraki potansiyel partnerleri arasında ise Amazon ile Netflix’in yer aldığını aktardı . Öte yandan anlaşma; Suudi milyarderin serbest kaldıktan sonra uluslararası şirketlere ve mülklere özgürce yatırım yapıp yapamayacağının da cevabını vermiş oldu.

Serbest kaldığından bu yana Suudi yetkililerle arasını ılımlı tutmaya özen gösteren El-Velid bin Talal, Şubat ayında yerel futbol kulüplerine 500 bin dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı.

El-Velid bin Talal Deezer'la Dev Ortaklk İlaveten; 12.5 milyar dolarlık varlık yöneten Kingdom’ın internet sitesinin ziyaretçilerinin “hükümet Kingdom Holding Company’e tam olarak güvenmektedir” şeklinde bir mesajla karşılandıkları bildirildi. Ayrıca Prens El-Velid bin Talal, 2 hafta önce Twitter hesabından Suudi Arabistan’ın veliaht prensiyle çekilmiş bir fotoğraf paylaşmıştı.

Açıklamada da Prens Muhammed bin Selman’ı “kardeşim” sözleriyle tanımlayarak; “birlikte ekonomik konuları, özel sektörün geleceğini ve 2030 Vizyonu’nun başarısındaki rolünü konuştuk” demişti. Bunun yanında; Vizyon 2030’un en büyük destekçilerinden biri olacaklarını söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum