Yatırım yapmaya başla!

Suudi Prens’ten Twitter’a Yatırım Desteği

Suudi Prens’ten Twitter’a Yatırım Desteği

Suudi Prens El-Velid bin Talal, Twitter’deki hisse payını yeni bir satın alma ile % 5,17 oranına çıkardı. Daha önce 2011 yılında mikro bloga 300 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. ABD kanunlarına göre bir şirkete ait hisselerinin oranı % 5’i geçen kişiler, şirketin ‘mülk sahibi’ listesinde yer almak zorunda. Mart ayında bu listeyi yayınlamış olan Twitter, şimdi El-Velid bin Talal’ı da listesine ekleyecek.

Yapılan habere göre satın alma kapsamında Suudi Prens’in, elinde bulunan 34.948.975 adet Twitter hisse ile en büyük ikinci ortak konumuna geldiği biliniyor. Ayrıca Prens, satın alma sonrasında şirketin kurucusu olan Jack Dorsey’den daha fazla hisseye sahip oldu. Suudi Prens, dünyanın en zengin kraliyet üyeleri arasında ikinci sırada yer alıyor. (Listeyi görmek için tıklayın.) Jack Dorsey’in 21,86 milyon hissesi bulunuyor ve şirketin % 3,2’sine sahip. Şirketin kurucu ortaklarından olan Evan Williams ise 46,5 milyondan fazla hisse ile şirketin % 6,9’una sahip ve en büyük ortak.

Haziran ayında istifa eden CEO Dick Costolo sonrasında Twitter zorlu günler yaşamaya başlamıştı. Resmi olarak CEO’luk görevine Jack Dorsey’in getirilmesi sonrasında Twitter’in borsadaki durumu toparlandı. Suudi Prens’in hisse alımıyla birlikte ise Twitter sarsılan imajını birazda olsa yenilemiş oldu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYIN…

Twitter’ın gelecek yıla yönelik planları da bugün, üst düzey yöneticilerden olan Kevin Weil tarafından dile getirildi. Yeni kullanıcılara kolaylık sunmak istediklerini dile getirdi ve yeni özelliklerden bahsetti. ‘Moment’ isimli özellik geçtiğimiz günlerde tanıtıldı ve haber akışının hızını düşürmek gibi özelliklere sahip olduğu söylendi. Bunun nedeni olarak kullanıcıların kendilerini daha rahat hissetmeleri gösterildi. CEO değişikliği ve planlar göz önüne alınarak Twitter’ın gelecek zamanlarda kendini yenileyerek başarısını göstermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum