Yatırım yapmaya başla!

Suudi Prenslere İşkence Ediliyor İddiası!

Suudi Arabistan'da sular durulmuyor. Yaklaşık 3 hafta önce gözaltına alınan prens ve bakanlar için paralı askerler tarafından dayak atılıp, ayaklarından asıldığı iddia edildi.
Suudi Prenslere İşkence Ediliyor İddiası!

Suudi Arabistan’da yaklaşık 3 hafta önce başlatılan yolsuzluk soruşturması kapsamında 200’den fazla kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında prenslerin, bakanların ve üst düzey yöneticilerin yer aldığı tutuklama kararının ayrıntılarını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Her geçen gün alevlenerek devam eden gerilimde şimdi de prenslere işkence ediliyor iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Yabancı kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, gözaltına alınan prenslere, paralı askerler tarafından işkence yapılıyor.

Suudi Arabistan’da rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında başlatılan gözaltı sürecine İngiliz medyasında yer verildi. İddiaya göre tutuklanan prenslere, Amerikan özel güvenlik şirketlerinde çalışan paralı askerler işkence ediyor. Bu askerlerin tutuklu olan prensleri sorgulama esnasında dövdüğü, tokat attığı, ayağından astığı ve küçük düşürücü hareketlerde bulundukları belirtildi.

Söz konusu prensler arasında, tutuklama kararı çıktığında Bodrum’da tatil yapan Prens El-Velid bin Talal bin Abdülaziz el Suud’un da yer aldığı iddia edildi.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan bir habere göre, Prens Talal paralı askerler tarafından dövülüp, hakarete uğradıktan sonra ayaklarından tavana asıldı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın en büyük ikinci ortağı olan Prens Talal ve diğer tutuklulardan olmak üzere, toplamda 194 milyar dolardan fazla paraya el konulduğu tahmin ediliyor.

Güvenlik görevlilerini Yolsuzluk Komitesi’nin başkanlığını yürüten Prens Muhammed bin Salman seçiyor.

Veliaht Prens Salman’ın, gözaltına alınanların önünde hayatları boyunca eğilmiş kişileri Suudi güvenlik olarak istemediği öğrenildi. Tutuklandıktan sonra 1700 banka hesabına el konulan prens ve bakanlar, lüks bir otelde toplatılmıştı. Otelin dışında Suudi Özel Harekat birlikleri yer alırken, içeride özel şirket çalışanları görev yapıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum