Yatırım yapmaya başla!

Suudi Arabistan’ın Tutuklu Prensleri Serbest Bırakıldı!

Suudi Arabistan’daki prenslerin serbest bırakıldığı duyuruldu. Aylardır tutuklu olan prenslerin özgürlüğüne kavuşması dünya gündemine oturdu.
Suudi Arabistan’ın Tutuklu Prensleri Serbest Bırakıldı!

Aylar önce başlatılan tutuklama dalgasıyla birlikte Suudi Arabistan’ın en zenginleri gözaltına alınmış, oluşturulan Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu ülkenin önde gelen isimleri sorgulanmaya başlamıştı.

Tüm dünyanın gündemine oturan olay Suudi prenslere işkence ediliyor iddiaları ile daha da büyümüş, tutukluların ayaklarından asılıp şiddet gördüğü söylentileriyle ülke odak noktası haline gelmişti. Ardından Suudi Arabistan’da eylem yapan prenslerin gözaltında olduğu yönünde haberler ortaya atılmış, kraliyet üyelerinin talepleri ve tutuklanmaları ülkeyi bir kez daha gündeme getirmişti.

Neticede; Suudi Arabistan’daki sular bir türlü durulmamış, ülke sürekli olarak çarpıcı gelişmelerle manşetlerde yer etmişti.

Suudi Arabistan Çarpıcı Gelişmelerle GündemdeFakat geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız tutuklu prens El-Velid bin Talal’ın açıklamaları aylardır çıkan pek çok haberin asılsız olduğunu göstermişti.

Zira kendisi gayet iyi bakıldığını dile getirmiş, hükümetle aralarındaki anlaşmazlığı da çok yakında çözeceklerine inandığını belirtmişti.

El-Velid Bin Talal Açıklamasında Serbest Bırakılacağını SöylemiştiTam da bu noktada; yaşanan yeni gelişmelerle Suudi prens El-Velid bin Talal’ın söylediği hemen her şey doğrulandı diyebiliriz. Nitekim Suudi Arabistan’ın yarı resmi medya organı Ukaz gazetesi, The Ritz-Carlton Oteli’nde gözaltında tutulanlarla hükümetin uzlaşmaya vardığını duyurarak serbest bırakıldıklarını öne sürdü.

Aralarında bakan, prens ve iş adamlarının bulunduğu grubun özgür kaldığı belirtilirken, isimlerine yer verilmedi.

Suudi Prensler Serbest BırakıldıÖte yandan; gözaltındaki diğer kişilerin de davalarıyla ilgili düzenlemelerin sona ermesinin ardından serbest bırakılacakları ifade edildi.

Yeri gelmişken, 18 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin Arap’ı olan Prens El-Velid Bin Talal’ın otelde yapmış olduğu açıklamalardan kısa süre sonra salıverildiğini de belirtelim. Birkaç gün içinde serbest kalmayı umduğunu söyleyen milyarder prens, dediği gibi Reuters açıklamasından kısa süre sonra özgürlüğüne kavuşmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum