Yatırım yapmaya başla!

Suudi Arabistan Restoranlardaki Cinsiyet Ayrımcılığına Son Verdi

Suudi Arabistan, restoranlardaki cinsiyet ayrımcılığına son verdiğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
Suudi Arabistan Restoranlardaki Cinsiyet Ayrımcılığına Son Verdi

Suudi Arabistan restoranları artık cinsiyet ve medeni duruma göre oturma alanlarını ve girişlerini ayırmak zorunda kalmayacak. Suudi Arabistan Belediye ve Köyişleri Bakanlığı’nın Pazar günü açıkladığı dönüm noktası niteliğindeki karar, meşhur muhafazakar krallıktaki onlarca yıllık uygulamaların bir dizi değişiminin en sonuncusu olarak geldi.

Sonuçta şimdiye kadar restoranların çoğunda kadınlar, aileler ve bekar erkekler için ayrı girişler ve yemek alanları vardı. Starbucks veya KFC gibi birçok Batı zincirinde bile bölümler müşterileri ayırmış, hatta bölmeler için yeterince yeri olmayan küçük kafelerde kadınların girişi yasaklanmıştı.

Ancak geçen yıl, büyük şehirlerde giderek artan sayıda restoran bu kısıtlamaları sessizce gevşetmeye başlamış, kadın ve erkeklerin özgürce karışmasına izin vermişti.

Suudi Arabistan Restoranlardaki Cinsiyet Ayrımcılığı GevşettiDaha önce kadınlara araç kullanma ve pasaport alabilme izni veren Suudi Arabistan’ın yeni hamlesi, ülkenin özgürleşmesi yolunda büyük bir adım olarak yorumlandı. Devlet tarafından işletilen Suudi Basın Ajansı, son hamlenin hassas doğasını yansıtarak restoranlarda ayrımcılık gerekliliklerine son verilmesini bir bildiriyle yayınladı. Açıklamada diğerlerinin yanı sıra binalar, okullar, mağazalar ve spor merkezleri için yeni onaylanmış bir dizi teknik gereksinim listelendi.

Ayrıca yayınlanan uzun karar listesinin, yatırım çekmek ve daha büyük iş fırsatları yaratmak amaçlı olduğu bilgisi verildi.

Suudi Arabistan Restoran Vizyon 2030 Uyumlu Bu da Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Vizyon 2030 isimli iddialı projesi kapsamıyla uyumlu olarak geldi. Muhammed bin Selman’ın getirdiği yenilikler sayesinde kadınlar ve erkekler ilk kez konserlere ve sinemalara birlikte katılabiliyordu.

Kendisi aynı zamanda muhafazakar sosyal normların uygulayıcısı olan ülkenin dini polisinin yetkilerini de kesmişti. İki yıl önce kadınlar ilk kez aile bölümlerinde stadyumlardaki etkinliklere katılabilmiş, son yıllarda genç kızların okulda beden eğitimi ve spor alanlarına girmelerine izin verilmişti. Tüm bunların yanı sıra Pazar günü açıklanan kuralların, yürürlükte olan kısıtlamaları kaldırsa da restoranlar veya kafelerin ayrılmış girişlere veya oturma alanlarına son vermek zorunda olduğunu belirtmemesi dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum