Yatırım yapmaya başla!

Suudi Arabistan’da Bir Kadın PUBG Nedeniyle Eşine Boşanma Davası Açtı

Suudi Arabistan’da PUBG tutkunu bir kadın, eşinin eğlence hakkını elinden almak istemesi nedeniyle boşanma davası açtı.
Suudi Arabistan’da Bir Kadın PUBG Nedeniyle Eşine Boşanma Davası Açtı

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PUBG, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından büyük bir ilgiyle oynanıyor. Oyunla ilgili turnuvalar düzenleniyor ve bazı kişilerin bağımlılık derecesinde PUBG’den kopamadığı biliniyor. Hatta oyun, kişilerin sosyal hayatını etkiliyor ve zaman zaman boşanma davalarına bile neden olmuştu. Benzer bir durum son olarak Suudi Arabistan’da yaşandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir kadın geçtiğimiz günlerde polis müdürlüğüne giderek yardım istedi. Kadın ifadesinde eşinin PUBG oynamasını engellediği ve kendisine çeşitli kısıtlamalar uyguladığına yer verdi. Konuyla ilgili resmi açıklama ise polis müdürü Wafa Khalil Al Hosani tarafından yapıldı.

PUBG Nedeniyle Boşanma Talebi

PUBG Nedeniyle Boşanma Talebi

PUBG tutkunu Suudi kadın, eşinin kendisinin eğlence hakkını almakla suçladı ve polis müdürlüğünden yardım talep etti. Eşinden boşanmak için başvuruda bulunan kadın, şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Kadın ifadesine göre eşi PUBG oyunundaki konuşma özelliğini kapatıyor. 20’li yaşlardaki kadın ise oyunu sadece aile fertleri ve yakın arkadaşlarıyla oynayabiliyor.

Adam eşinin PUBG oynamasını tamamen engellemiyor ancak oyuna dair çeşitli kısıtlamalar getiriyor. Bu yönüyle bakıldığında boşanma sebebinin oldukça ilginç olduğunu söyleyebiliriz. PUBG nedeniyle kendisine boşanma davası açılan adam, eşinin hayattan soyutlandığını ve ailesine karşı görevlerini ihmal ettiğini söyledi.

Ülkede benzer bir durum yine geçtiğimiz günlerde bir annenin yardım istemesi ile yaşanmıştı. Bir anne 13 yaşındaki kızının PUBG’den kopamadığını, günlük görevlerini yerine getirmediğini iddia etti. Kızının bazen yemek yemeyi bile unuttuğunu söyleyen anne, polisten yardım istemişti. Popüler oyunlar dünya genelinde milyonlarca kullanıcıyı peşinden koşturuyor ancak bu ilgi bağımlılık boyutunda olunca ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum