Yatırım yapmaya başla!

Suudi Arabistan’da Eylem Yapan Prensler Gözaltına Alındı!

Suudi Arabistan’da eylem yapan 11 prensin gözaltına alındığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. İşte haberin detaylarıyla ilgili gerçekler;
Suudi Arabistan’da Eylem Yapan Prensler Gözaltına Alındı!

Geçtiğimiz haftalarda sinema yasağının kaldırılmasıyla gündeme gelen ülke, onun öncesinde Suudi Arabistan’ın en zenginlerinin gözaltına alındığı şeklindeki haberlerle manşetlerde yer etmişti. Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği olayın ardından 1700 banka hesabı dondurulmuş, ülkedeki tansiyon giderek yükselmişti.

Günler öncesinde ise gözaltındaki Prens El-Velid bin Talal’ın özgürlüğüne 6 milyar dolar bedel biçildiği söylenmiş, dünyanın en zenginleri arasındaki Suudi Prens kendisinden istenen ücretle çok konuşulmuştu. Yeni gelen haberlere göre de Suudi Arabistan’da eylem yapan 11 prens gözaltına alındı.

Prenslerin Suudi yetkililer tarafından gözaltına alındığı iddiaları, ülkenin haber sitesi Sabq tarafından ortaya atıldı.

Suudi Arabistan'da 11 Prens Gözaltına AlındıHabere göre; Riyad’da bulunan Kraliyet Sarayı’nda toplanan prensler, gözaltındaki prensler için protesto gösterisi düzenledi. Ayrıca prenslerin talepleri arasında serbest bırakılması gereken prenslere tazminat ödenmesi isteği de vardı.

Bunların yanında prensler; kraliyet üyelerinin su ve elektrik faturalarının devlet tarafından ödenmemesini öngören kararnamenin iptal edilmesini istedi.

Prensler Elektrik ve Su Faturalarının Devlet Tarafından Ödenmemesine Karşı ÇıktıAyrıca protestonun nedenleri arasında kemer sıkma tedbirlerinin kaldırılması talebi de vardı. Sonuçta; tutuklandığı söylenen prenslerin daha sonra Riyad’ın güneyinde bulunan yüksek güvenlikli bir hapishaneye (Al-Hayer) gönderildiği belirtildi.

Buna göre; yetkililerin emirlerine uymayarak gösterilerine devam eden prensler, emirlere karşı gelmekten yargılanacak.

Prensler Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi!Neticede; Kasım ayında başlayan ve yeni gelişmelerle sürekli gündeme gelen Suudi Arabistan’daki karışıklık durulmayacak gibi görünüyor. Zira geçenlerde de hayat pahalılığını protesto etmek için sokaklara döküldüğünü görmüş, Meşhed’de başlayan gösterilerin ülkenin pek çok yerine dağıldığını duymuştuk.

Ayrıca bu hükümet karşıtı gösterilerde 12 kişi hayatını kaybetmiş, 400’e yakın kişi de gözaltına alınmıştı. Bakalım, gerçekleştiği iddia edilen bu 11 prensin gözaltı olayında ne gibi gelişmeler yaşanacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum