Yatırım yapmaya başla!

Suudi Arabistan’da Eşinin Telefonunu Karıştıranlara 130 Bin Dolar Ceza!

Vizyon 2030 kapsamında yeniliklerine devam eden Suudi Arabistan, modernleşme konusunda adeta çağ atlıyor. Açıklamaya göre bundan böyle eşinin telefonu karıştıranlara ceza var…
Suudi Arabistan’da Eşinin Telefonunu Karıştıranlara 130 Bin Dolar Ceza!

Vizyon 2030 kapsamında Suudi Arabistan’da devrim niteliğinde bir dönüşüm yaşanıyor ve ülke neredeyse her gün farklı yenilikleriyle gündeme geliyor. Birkaç ay önce 35 yıllık sinema yasağını kaldıran, ayrıca kadınlara araba kullanma izni veren Muhammed Bin Selman, geçtiğimiz ay da kadınların çarşaf gitme zorunluluğunu kaldırarak tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

“Kadınla erkek eşittir” diyen ve yaptıklarıyla Suudi Arabistan’ı baştan aşağıya değiştirmeye kararlı olduğunu gösteren Muhammed bin Selman, geçtiğimiz günlerde de Softbank ile dünyanın en büyük güneş enerjisi projesi için anlaşmıştı.

Ve Pazartesi günü yapılan açıklamada; eşinin cep telefonunu gizlice karıştıran kişilere para ya da hapis cezası verilecek yeni bir yasa duyuruldu.

Suudi Arabistan'da Eşinin Telefonunu Karıştıranlara Para ya da Hapis Cezası Yeni yasa gereği eşinin telefonunu gizlice karıştıran kişilere; 130 bin dolara varana kadar para cezası ya da hapis cezası verileceği açıklandı. Buna göre; bir ağ ya da bilgisayar aracılığıyla gönderilen alınmış ya da engellenmiş veriler üzerinde meşru yetkilendirme olmaksızın gözetleme yapmak artık yasak ve yasağı çiğneyenler belirlenmiş cezalarla karşılaşacak.

Yasağı çiğneyen evli kişiler, 133 bin dolarla (500 bin riyal) ya da 1 yıl hapisle veya her ikisiyle de cezalandırılacak.

Yasağı Çiğneyen Kişiler 133 Bin Dolar Ödeyecek ya da 1 Sene Hapis Yatacak Hükümetin açıklamasına göre yeni kurallar; bireylerin mahremiyetini ve internet kullanıcılarının haklarını korumaya yardımcı olacak. Diğer taraftan bu yasanın; siber suç ve hackerlara karşı alınan artırılmış önlemlerin bir parçası olduğu belirtildi.

Ayrıca ülkenin hem ekonomik hem de sosyal yönden modernleştirilme çabalarına dahil olduğu da açık bir gerçek.

Suudi Arabistan Vizyon 2030 Kapsamında Modernleşmeye Çalışıyor Yeri gelmişken; Suudi Prens Muhammed bin Selman’ın son olarak İsrail’le yakınlaştığı yönündeki haberlerle gündeme geldiğini de ekleyelim.

İsrail’in toprak hakkını tanıyan Muhammed bin Selman, Yahudilerin kendi topraklarına sahip olma hakları olduğunu söyleyerek İran’ın dini lideri Ali Hamaney için “Hitler’den daha kötü” yorumunu yapmıştı. Neticede; Suudi Arabistan Muhammed bin Selman öncülüğünde daha pek çok haberle gündeme gelmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum