Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SushiSwap Marj Ticareti için Tasarlanan Kashi’yi Piyasaya Sürdü

Merkeziyetsiz yapıya sahip SushiSwap, diğer platformlardan daha geniş bir marj aralığı sunmayı hedefliyor.
SushiSwap Marj Ticareti için Tasarlanan Kashi’yi Piyasaya Sürdü

Merkezi olmayan borsa SushiSwap, özellikle borsada marj ticareti için tasarlanmış özel bir borç verme platformu olan Kashi’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Kashi, yatırımcıların, Compound veya Aave gibi diğer borç verme platformlarına benzer şekilde, kaldıraçlı uzun ve kısa pozisyonlar oluşturmak için varlıkları ödünç almalarına izin vermeyi amaçlıyor.

Kashi’nin getiri kasası olan Bentobox ise kullanıcıların, kredi havuzlarına katkıda bulunmak için aynı tokenleri kullanırken aynı anda çiftçilik likidite havuzlarından ilgi kazanmalarını sağlayacak. SushiSwap CTO’su Joseph Delong’a göre, Kashi, ödünç alınabilecek daha geniş bir varlık yelpazesine izin vererek diğer borç verme protokollerinden daha uzman olacak.

Kashi ile Risk İzole Edilecek

Kashi ile Risk İzole Edilecek

Bunu bireysel kredi çiftleri arasındaki riski izole ederek gerçekleştirecek. Yani belirli bir varlığın değerindeki düşüş, platformdaki tüm pozisyonları etkilemeyecektir. Diğer borç verme platformlarında, bir varlığı yatıran kullanıcılar, listelenen herhangi bir varlığı ödünç almak için teminat olarak kullanabiliyor.

Kashi ise belirli borç verme çiftlerini kullanmak üzere tasarlandı. Ethereum ağında oluşturulan Wrapped Bitcoin (WBTC) ile bir kasaya Ethereum (ETH) yatıran bir kullanıcı, diğer varlıkları değil, yalnızca WBTC’yi ödünç alabilecek. Delong, kullanıcıların gerekli buldukları pazarları bireysel olarak tanımlayabilecekleri ve bu nedenle kredi verme piyasasında sermaye verimliliğini önemli ölçüde artırabileceklerini düşünüyor.

Tüccar olmayanlar Kashi için cüzdan görevi gören BentoBox aracılığıyla varlıklarından getiri sağlayabilecek. Platform, kullanıcıların hem SushiSwap ücretlerini, Onsen likidite madenciliği ödüllerini hem de Kashi kullanıcıları tarafından ödenen faiz oranlarını alarak getiri kaynaklarını birleştirmelerine olanak tanıyacak.

Kashi, DeFi borsası SushiSwap’in 2021 yol haritasının ilk büyük uygulamalarından biri olarak gösteriliyor. SushiSwap borsasının coini SUSHI, CoinMarketCap verilerine göre 16.30 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistler yapılan geliştirmeler ile beraber SUSHI’nin ilerleyen dönemde değerinin hızla artacağına inanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum