Yatırım yapmaya başla!

Sürekli Artan Bir Gelire Sahip Olmak için Yapılması Gerekenler

Sürekli Artan Bir Gelire Sahip Olmak için Yapılması Gerekenler

Para öyle bir araçtır ki, artık tek amacımız onu elde etmek olmuştur. Elde ettiğimiz gelir, arttıkça yetersiz gelmeye başlar ve daha fazlasını isteriz. Daha lüks bir evde oturmak, daha yeni bir arabaya sahip olmak ve gönlümüzce para harcamak… Tüm bu isteklerimiz, gelirimiz arttıkça bir seviye yukarı taşınır. Bunun için vereceğimiz en iyi örnek ise zengin Arapların evcil hayvan olarak aslan, kaplan gibi hayvanları beslemesi, arabalarını altın kaplatmasıdır.

Gelirinizin düzenli olarak artmasını istiyorsanız, öncelikli olarak paranızı nasıl yöneteceğinizi bilmeniz gerekiyor. Para yönetimi konusunda bilgi sahibi değilseniz ve sorumsuzca harcama yapıyorsanız, gelir artışı pek mümkün olmayacaktır. Elinize geçen paranın hesabınız her koşulda bilmeniz ve yapmanız gerekmektedir. Milyonerlerin bile paralarını yöneten kişiler vardır ve onlar da sorumsuzca davranmamaktadır. Geliriniz ne kadar olursa olsun mutlaka para yönetimi konusundaki başarınızla alakalıdır.

Tasarruf etmek, birikim yapmak ve yatırım yapmak, gelirinizi düzenli bir şekilde arttırmanız için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardır. Bu noktalar birbirine bağlı olarak işlemektedir ve eğer bu üçgeni sürdürebilirseniz, düzenli olarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Birçok kişi için bu üç konu oldukça sıkıcıdır ve yalnızca paranın hangi yollardan kazanıldığını merak ederler. Önemli olan ise bu üç noktaya dikkat ederek para kazanmaktır.

Şimdi sizlerle gelirinizi sürekli artırmak için yapmanız gerekenlerden kısaca bahsetmek istiyorum:

1 Öncelikle İnanın

Öncelikle İnanınPara kazanacağınıza ve gelirinizi düzenli olarak artıracağınıza inanarak kendinizi sürekli motive etmelisiniz. Bu motivasyonu bıraktığınız an diğer noktalardan da uzaklaşmış olacaksınız. Para kazanmak için gerekli olan gücü kendinizde bulmalısınız. Bıkkın bir şekilde yaşayarak para kazanmayı bekleyemezsiniz. Silkelenip para kazanmak için birkaç adım atmanız gerekecektir. Sürekli artan bir gelir için de bu adımları düzenli olarak atmaya devam etmelisiniz.

2 Düzenli Bir Hayat

Düzenli Bir HayatDüzenli bir hayata sahip olmanız, gelirinizin de düzenli olmasını sağlayacaktır. Belki alakasız gelebilir; ama zengin bir hayat için belli bir düzende ilerlemeniz gerekiyor. Örneğin düzenli ödeme yapmanız bile hayatınızda parasal anlamda bir rahatlık getirecektir. Ama son ana kadar beklettiğiniz veya unuttuğunuz ödemeler, sizi büyük bir zora sokacaktır. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunu prensibi ile para kazanma yolunda ilerlemeniz, sağlığınızı ve yaşantınızı ihmal etmemeniz gerekiyor.

3 Öğrenmeye Açık Olun

Öğrenmeye Açık OlunPara kazanmak ve bunu düzenli hale getirmek istiyorsanız, olduğunuz yerde sayarak başaramazsınız. Her geçen gün kendinizi biraz daha geliştirmeli ve bilgiye aç olmalısınız. Sürekli yeni bir şeyler öğrenmek, ufkunuzu genişletecektir ve gelirinizi arttırmak için yeni kapılar açacaktır. Bu nedenle araştırma yapmayı sevin ve her daim yanınızda olan interneti yeni bilgiler edinmek için de kullanın. Bilgileriniz arttıkça para kazanmanın farklı yollarını keşfedeceksiniz ve belki de sizden önce kimsenin akıl edemediği yöntemler bulabileceksiniz.

4 Ek Gelir Fırsatlarını Araştırın

Ek Gelir Fırsatlarını AraştırınGelirinizi arttırmanın en kolay yolu, ek iştir. Günümüzde yapacağınız ek işler, eskiye göre daha kolay ve bedenen yorulmadan yapabileceğiniz işlerdir. Eskiden bulaşık yıkamak, garsonluk veya şoförlük yapmak ek iş olarak görülürdü. Hala aynı yollar geçerli; ama bunların yanında kendi ilgi alanlarınıza göre ek işler yapabilirsiniz. Hem seveceğiniz hem de para kazanacağınız ek gelir fırsatları bulunuyor. Hobilerinizden para kazanabileceğiniz gibi ev hanımları, nikah şekeri, kurabiye gibi sevilen alternatiflerle kolayca para kazanabilir.

5 Paranızla Aranızı İyi Tutun

Paranızla Aranızı İyi TutunEğer elinize geçen parayla aranızı iyi tutarsanız, hiç şüphesiz o da size daha yakın olacaktır. Paranızı yönetme konusunda ne kadar başarılıysanız, gelir artışı için konusunda da başarılısınız demektir. Çarçur ettiğiniz para, hiçbir zaman işinize yaramaz; ama düzenli bir şekilde harcadığınız paranın her zaman geri dönüşü vardır. Bu geri dönüş, daha rahat bir hayat, daha kaliteli bir yaşam olarak karşınıza çıkacaktır. Gelir – gider durumunuzu kontrol edebiliyorsanız, paranızla aranız iyi demektir ve daha fazla kazanmanız için bir engel yoktur.

6 Boşa Zaman Geçirmeyin

Boşa Zaman GeçirmeyinGeçirdiğiniz zamanın her dakikasını mutlaka faydalı bir iş için harcayın. Boşa geçirdiğiniz her zaman sizi paradan biraz daha uzaklaştıracaktır. Sürekli ayaklarınızı uzatıp yattığınızda kimse size para vermez. Belki günümüzde yattığınız yerden para kazanacağınız yöntemler var; ama bu yöntemler için yatarak bile olsa belli bir emek harcamanız gerekiyor. İnternet üzerinden çalışarak belki normal bir işe göre daha fazla mesai harcarsınız. Bu yüzden siz boş dururken kimse size para vermez ve ileride zengin bir hayatın hayalini kuramazsınız. Geçirdiğiniz her dakikanın kıymetini bilerek yaşamanız gerekiyor.

7 Tasarruf Edin

Tasarruf EdinDaha çok paranız olsun istiyorsanız, mutlaka tasarruflu olmanız gerekiyor. Paranızı boşa harcamadan, giderlerinizi mümkün oldukça çok azaltarak yaşamayı başarmalısınız. Faturalarınızın ödemelerini düşürebilir ve yemek, yakıt, alışveriş, eğlence gibi alanlarda tasarruf edebilirsiniz. Bu alanlarda başarılı bir şekilde tasarruf ettiğiniz zaman, paranızın daha değerli olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde de paranızı arttırmak için harekete geçebilir ve para biriktirebilirsiniz. Tasarruflu olmak hem maddi hem de manevi anlamda önemli bir konudur. Dünya servetine sahip çıkmak ve gelecek nesillere, yaşanabilir bir dünya bırakmak için tasarruflu olmanız gerekiyor. Paranızla daha doğru işler yapıp daha fazla kazanmak için de tasarruf etmeniz gerekiyor.

8 Paranızı Biriktirin

Paranızı BiriktirinParanızı biriktirerek mali gücünüzü keşfedebilirsiniz. Paranızı doğru yönetip, tasarruf ederek birikim yapabilir ve bu birikmiş parayla birlikte kendinize gelir arttırma modelleri geliştirebilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz zor zamanlar için kendinize bir miktar birikmiş para ayırırsanız, maddi anlamda daha rahat olursunuz. Ayrıca birikimler geleceğinizi şekillendirebilmek için en iyi yardımcıdır. Hayallerinizi gerçekleştirmek için en yakın destekçinizdir. Biriktirdiğiniz parayı değerlendirerek daha fazla para kazanabilir ve yatırımlarla düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

9 Yatırım Yapın

Yatırım YapınYatırım yapmadan paranızı yönetmeniz pek mümkün değildir. Paranın gücünü hissetmek ve gelecek için hazırlık yapmak istiyorsanız, yatırım yapmalısınız. Yatırımlar gözünüzü korkutuyor olabilir; ama korkmanız gereken bir gelecek var ve bunu değiştirmenin yolu yatırımdan geçiyor. Ayrıca günümüz olanakları düşünüldüğü zaman yatırım yapmayı öğrenmenin birçok yolu olduğu görülecektir. Hem de bu eğitimlere para vermeden, evinizde, bilgisayar başında zaman ayırabilirsiniz. Çok kısa bir sürede de kuyumcudan altın almak yerine daha kazançlı bir alternatif olduğunu göreceksiniz. Paranızın 100 katına yatırım ve dünya piyasalarında işlem yapabileceksiniz.

10 Alçakgönüllü Olun

Alçakgönüllü OlunPara ile bu gönül işinin bağlantısını görememiş olabilirsiniz. Ama dünyaca ünlü milyarderlere bir bakın dedim. Birçoğu mütevazilikleri, sevecen tavırları ve yaptıkları bağışlarla gündeme geliyorlar. Hatta servetinin yarısını bağışlayan milyarderler bile var. Çok paranız olması, diğer insanları ezebileceğiniz ve onlardan üstün olduğunuz anlamına gelmez. Paranın verdiği gaflete düşerek yapacağınız birkaç hata elinizdeki parayı kaybetmek için yeterli olacaktır. Paranızı akıllıcı işlere kullanmalı ve doğru adımlar attığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca paranın bugün varken, yarın yok olabileceğiniz de bilmelisiniz.

* Sonuç

Yukarıda bahsetmiş olduğum konuları tek tek almak yerine bir bütün olarak hayatınıza optimize edebilmeniz gerekiyor. Eğer yatırım yapmak isterken tasarruflarınızdan uzaklaşırsanız, batma ihtimalinizi yükseltirsiniz. “Borsada evini, köyünü kaybetti” diyerek anılan insanlar, yatırım için ayırdıkları para ile hayatlarını idam ettirmek için ayırdıkları parayı birbirine karıştırmış insanlardır. Bu nedenle maddelere bir bütün olarak bakıp, hayatınızı buna göre düzenlemeniz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Finans kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum