Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımlayan Torunlar GYO Hisseleri Yükseliyor

Güne düşüşle başlayan Torunlar GYO hisseleri, 2020 sürdürülebilirlik raporunun ardından %1 primli seyrediyor.
Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımlayan Torunlar GYO Hisseleri Yükseliyor

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2020 sürdürülebilirlik raporunu paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan bildiride, inşaat sektörünün yeni bir değişimin eşiğinde olduğu ve sektörün geleceğinin teknolojik gelişmelere bağlı olduğu söylendi.

Güne sınırlı düşüşle başlayan şirket hisseleri, seansın ilk dakikalarında toparlanma gösterdi.
Torunlar GYO Hisse %1,08 Artıda İşlem Görüyor
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Torunlar GYO hisseleri (TRGYO), güne 3,72 liradan başladı. Açılış sonrasında 3,76’ya çıkıp, saat 10.50’de 3,71’e geriledi. Saat 11.06 itibarıyla ise %1,08 artıda, 3,73 liradan işlem görüyor. Hisselerin yıllık kazancı %52 seviyesinde olurken, haftalık bazda %3,20, aylık bazda %3,74 değer kaybetti.

Sürdürülebilirlik raporunun ayrıntılarında, modern sürdürülebilirlik girişiminin hem yeni binaların hem de eskilerin iyileştirilmesini kapsayan bir yaklaşım olduğu söylendi. Bunların temel amacının ise binanın yaşam döngüsü ile tasarım uygulamaları arasında sinerji oluşturmak olduğu aktarıldı.

Sürdürülebilir bir gelecek için çevreyi daha az kirleten, doğal kaynakları daha etkin kullanabilen, enerji verimliliği yüksek ve karbon salınımı daha düşük binalara ihtiyaç duyulduğu belirtildi.
Torunlar GYO 2020 Sürdürülebilirlik Raporu
Kaynak: KAP

Binalardaki ısı kayıplarının en aza indirilerek, enerji tüketimlerinin azaltılması amaçlanıyor. Raporda, bu amaç için daha iyi yalıtım malzemesi tercih edilmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının daha etkin bir şekilde kullanılması gerektiği söylendi.

Sürdürülebilirliğin, dışsal etkenlere karşı dirençli planlar ve süreçler inşa ederek doğru bir strateji ve iş modeliyle yakından ilgili olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Hizmet döngüsü kapsamında attığı her adımda doğru ve şeffaf olmayı, etik değerleri gözetmeyi ve yasalara tam uyumu sürdürmeyi en temel konular olarak gündeminde tutan Torunlar GYO’nun piyasadaki varlığı, ekonomik canlanmaya, toplumun refahına, insanların yaşam şekillerine ve hatta tüketim kalıplarına dahi etki etmektedir.” ifadesine yer verildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum