Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sur Tatil Evleri GYO’nun Halka Arzına Katılım 3.7 Milyonu Aştı

Sur Tatil Evleri GYO'nun beklenen halka arz sonuçları açıklandı. Şirketin halka arzına katılım yoğun olurken, arz büyüklüğü 2.21 milyar lirayı gördü.
Sur Tatil Evleri GYO’nun Halka Arzına Katılım 3.7 Milyonu Aştı
HABER GİRİŞ

Gayrimenkul, perakende ve enerji olmak üzere çeşitli sektörlerde 30 yılı aşkın süredir faaliyette bulunan Sur Yapı’nın turizm yatırımlarında başı çeken Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı.

Şirketin halka arzında liderliği bulunan Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı sonuçlarda, SURGY koduyla Borsa İstanbul’da işlem görecek şirketin arz büyüklüğü ve satılan hisse sayısı açıklandı.

49,18 TL’den 7 – 8 Aralık tarihlerinde talep toplama işlemleri gerçekleşen ve katılım endeksine uygun olan Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arz büyüklüğü 2.21 milyar lira oldu.

45 milyon adet hissenin satışının yapıldığı, katılımcı sayısının 3.7 milyonu aştığı ve yatırımcılara maksimum 492 TL’ye karşılık gelen 10 lot dağıtım yapıldığı görüldü.

Sur Tatil Evleri GYO Halka Arz Tablo
Kaynak: KAP

Şirketin planladığı toplam 45.000.000 TL nominal değerli paylar için halka arz katılımında yaklaşık 3 kata yakın talep geldi.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin dağıtım oranı incelendiğinde yüzde 80’lik kısmı yurt içi bireysel yatırımcıların oluşturduğu, yüzde 20’nin ise yurt içi kurumsal yatırımcılara dağıtıldığı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.