Yatırım yapmaya başla!

Toyota Supra Baş Mühendisi: Manuel Vites mi Yoksa Daha Güçlü Sürüm mü İsterdiniz?

Toyota Supra'nın Baş Mühendisi, "İnsanlar ne isterse onu yapacağız" sözünü doğrulayan bir teklifle geliyor!
Toyota Supra Baş Mühendisi: Manuel Vites mi Yoksa Daha Güçlü Sürüm mü İsterdiniz?

Toyota Supra’nın yeniden hayata geçirilmesindeki en büyük role sahip kişilik olan Tetsuya Tada‘nın insanlara bir sorusu var! Supra’nın ilerleyiş biçiminde aracın daha fazla nasıl kabul ettirilebileceği hakkında fikir istiyor. Tada, ilk başlarda da müşteriler ne isterse onu yapmak zorundayız gibi bir yaklaşım sergilemişti.

BMW ortaklığının sadece motordan ve birkaç kokpit detayından ibaret olduğu, asıl aracın sürüş dinamikleri ve teknolojisinin Toyota tarafından sağlandığı birçok kez dile getirilmişti.  Şimdi ise Supra’nın bu kadarla kalmayarak, yenilikleri zamanında ilk önceliğin manuel vitese mi yoksa daha güçlü bir motora mı verilmesi gerektiği tartışılıyor. Detaylar şu şekilde;

Supra için S58 kodlu M3 ve M4’ün kullanmış olduğu motor konuşuluyor.

Önceki yazılarımızda bundan söz etmiştik. 3.0L hacimli Z4 M40i’nin kullanıldığı benzinli ünite dışında S58‘i de Toyota’nın kullanması gündemdeydi. Konu hakkında M Birim Başkanı Markus Flasch, “Çift turbolu 3.0L altı silindirli motoru X3 M ve X4 M motorlarıyla beslenecek yeni bir M3 motorunun Supra’da kullanılması anormal bir durum değil” şeklinde yaklaşım sergilemişti.

Ayrıca Flasch, M3 motorunu kullanması için Toyota’ya bir teklifte bulunulmadığını ve de karşı taraftan da böyle bir taleple gelmediğini aktarmıştı.

Toyota insanların özlem çektiği ile daha fazla güçler arasında sıkışıp kalmış!

Tetsuya Tada, “S58 ikiz turbo arasında seçim yapmak veya manuel şanzımanı tanıtmak zorunda olsaydınız, hangisi daha yüksek önceliğe sahip olurdu? Bugün yaşadığın şey, yeni Supra’nın ilk tekrarı. Bu noktadan itibaren – diğer tüm spor arabalarında olduğu gibi – her yıl yeni geliştirmelerle gelen yeni bir yinelemeye sahip olacağız. Örneğin 86 için, her yıl, GRMN modeline kadar birkaç evrim ve yükseltme yaşandı.” dedi.

Marka ve Supra Baş Mühendisi’nin kesinlikle bir yükseltmeye gireceğini vurgulasa da ilk olarak hangisi takip etmenin daha mantıklı olacağına bakıyor. Fikirlere açık olan Japon marka için biz ne isterdik diye düşündüğümüzde, 500 beygir üreten ve rakiplerinin yanına gelmesine korkutuğu bir Supra’nın çıkması tercihimiz olurdu.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum