Yatırım yapmaya başla!

Supercars Araçların Azalan Satışlarına Karşı McLaren Alanını Genişletiyor!

McLaren son 7 yıldaki başarısıyla konuşulurken, Avustralya pazarındaki satışları da hiç fena değil!
Supercars Araçların Azalan Satışlarına Karşı McLaren Alanını Genişletiyor!

Supercars kategorisinde belli başlı modeller varken, onların arasında girerek korku salan tek firma McLaren‘den başkası değil. Tam zamanlı araç üretimine geçtiğinden beri durdurulmayan İngiliz marka, kötü giden ekonomik sorunlara rağmen bazı pazarlardaki hakimiyetini artıyor. Çinlilerin araç alımlarında kendilerini geri çekmesi ve AB’den çıkışa hazırlanan İngiltere depremleri, haliyle otomotiv ve parça üreticilerini sallamıştı.

Modellerini üst üste çıkartarak her kesime ulaşan McLaren, Avustralya’daki araç satışlarıyla kendinden söz ettiriyor.  Asya-Pasifik bölgesi genel müdürü George Biggs’in yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa, şirketi hiç olmadığı kadar kar kapılarını aralamış. İşte detaylar;

McLaren’in kısa vadedeki en büyük amacı müşteri tabanını yüksek ölçüde genişletmek.

Bunu da başardığını söylememiz mümkün. Markanın açıklanan 7 yıldaki üretim ve satış rakamları, çoğu şirketin ulaşabileceği cinsten değil. Son gelen McLaren GT’den oldukça ümitli olan şirket, bunun yeni bir şeylerin başlangıcı olacağını aktardı. Lüks bir oda içerisinde tatmin edici hızlarla şekillendirilen premium modelle farklı müşterilere ulaşılacağından söz edildi.

Biggs, “Markaya büyük ilgi gösterdik ve son altı veya yedi yıldır Avustralya’da son derece hızlı bir şekilde büyüyor. Her pazardaki duyarlılık önemlidir ve kesinlikle duygusallık son birkaç yılda olduğu kadar olumlu olmamıştır. McLaren ile biz bir otomobil üreticisiyiz, nakliye yapıyoruz, ancak bundan daha fazlasını da satıyoruz: eğlence satıyoruz, tutku satıyoruz. Bu nedenle, araçlarımızı satın alma konusunda konuştuğumuz insanlar için, piyasa hissiyatındaki kısa vadeli dalgalanmaların araçlarımızı satın alma kabiliyetlerini etkilemeyeceği kesin.” dedi.

Konuşmasının devamında yönetici, “Tutarlı olarak izlediğimiz bir şey, ancak bu noktada fazla endişe duymuyoruz” dedi. ”Sadece McLaren ve gördüklerimizle konuşabiliyorum ve geçen yıl büyüme gösterdik. küresel bir bakış açısıyla, sadece teslimatlar açısından bir büyüme değil, aynı zamanda markaya olan ilgimiz de arttı.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Avustralya pazarında yeni olmasına rağmen satışlarda Lamborghini’nin önüne geçmeyi başarmış.

SUV ve lüks araç pazarında firmaların çokça yatırım yaptıkları pazar olan Avustralya’da McLaren, 55 adet satış yapmış. Rakamın ne kadar iyi olduğunu anlamak için Lamborghini’nin 45 adetlik satışına bakmamız yeterli olacaktır.

Aslında buradan İtalyan markanın satışlarının da düştüğünü anlayabiliriz. Porsche ise 911’lerle satışlarını 362’ye yükselterek liderlik koltuğunda oturuyor.

Kötü sonuçlar kaydeden şirketlerden birisi de Bentley. Avustralya’da bu sene İngiliz marka yüzde 187’lik düşüş kaydederek, 69 olan araç satışlarında 24 adete gerilemiş.

Rolls Royce bile o kadar pahalı araçlarla sahne almasına karşı 17 olan satış rakamını 21’e yükseltmeye başarmış. Kısaca Avustralya halkı bazı ekonomik sendelemeye aldırış etmeden, hiper araç ve üst kademe lüks araç satın alımlarından vazgeçmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum