Yatırım yapmaya başla!

ABD Ekonomisine 15 Milyar Dolarlık Katkı Sağlaması Beklenen Super Bowl için Nefesler Tutuldu

NFL şampiyonunu belirlemek için oynanan Amerikan futbolu karşılaşması Super Bowl'un ABD ekonomisine 15 milyar dolarlık katkı sağlayacağı söylendi. İşte detaylar;
ABD Ekonomisine 15 Milyar Dolarlık Katkı Sağlaması Beklenen Super Bowl için Nefesler Tutuldu

NFL şampiyonu belirlemek için oynanan Amerikan futbolu karşılaşması Super Bowl, her sene maliyeti, reklam gelirleri, kısacası ABD ekonomisine etkileri ile dünya gündemine bomba gibi düşüyor. Keza açıklanan son veriler de durumun bu yıl da pek farklı olmayacağını açıkça gösterdi. Yıl boyunca beklenen ve dünyanın en büyük ekonomisinin en çok izlenen organizasyonu için ABD perakende sektöründe 14.8 milyar dolarlık harcama yapılacağı tahmin edildi.

Bu yıl elli üçüncüsü düzenlenecek olan ve 3 Şubat’ta TSİ 02.30’da Georgia, Atlanta’da gerçekleştirilecek olan Super Bowl’da Ulusal Futbol Konferansı (NFC) şampiyonu Los Angeles Rams ile Amerikan Futbol Konferansı (AFC) şampiyonu New England Patriots karşı karşıya gelecek. Ve sabırsızlıkla beklenen organizasyon, tahminlere göre ABD ekonomisine 15 milyar dolarlık katkı sağlayacak.

Beklenen 15 milyar dolarlık katkı, başta perakende sektörü olmak üzere gıda, reklamcılık, konaklama gibi çeşitli alanlara gidecek.

ABD Ekonomisine 15 Milyar Dolarlık Katkı Sağlaması Beklenen Super Bowl

ABD Ulusal Perakendeciler Birliği’nden (NRF) derlenen verilere göre, Super Bowl için Amerikan perakende sektöründe toplam 14.8 milyar dolarlık harcama yapılacağı öngörülüyor. Bu miktarın geçen yılki organizasyonda yapılan 15.3 milyar dolarlık perakende harcamasına göre yüzde 3.3 oranında düşmesinin beklendiği aktarıldı.

Veriler ışığında ayrıca bu seneki etkinliğin Amerikalıların kişi başına ortalama 81.30 dolarlık harcamayla Super Bowl tarihindeki en yüksek ikinci rekora imza atacağı söylendi.

 Super Bowl Etkinliği Ekonomi Katkısı Öte yandan ABD’nin Ulusal Tavuk Konseyi (NCC) de bu seneki Super Bowl mücadelesinde rekor sayıda tavuk kanadı yenileceğini öngördü. Tahmine göre Amerikalıların tüketeceği tavuk kanadı sayısının geçen yıla kıyasla yüzde 2 ya da 27 milyon adet artarak 1.38 milyar adete ulaşması bekleniyordu. Konsey bununla birlikte Super Bowl’dan sonraki Pazartesi’nin resmi tatil olması ve

Ulusal Tavuk Kanadı Takdir Günü olarak adlandırılması için Kongre’ye ve Trump’a sunulacak bir imza kampanyası başlattı. ABD’li bilet firması Stubhub da Perşembe günü itibarıyla 71 bin kapasiteli Mercedes-Benz Stadyumu’nda en ucuz biletin 2.420 dolara, en pahalısının da 325 bin dolara satıldığını belirtti.

Boston ve Los Angeles şehirlerinden Atlanta’ya gitmek isteyen katılımcıların yüksek konaklama ücretlerini gözden çıkarmasının gerektiği de aktarılan bilgiler arasındaydı. Örneğin Airbnb’deki rakamlar, Atlanta’da Super Bowl için gece başına en ucuz konaklamanın ortalama 300 ila 500 dolar arasında değiştiğini gösteriyordu. 4 kişilik bir ailenin gece başına ortalama maliyeti ise 1717 dolara ulaşıyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum