Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sun Tekstil H&M’den Yüklü Miktarda Sipariş Aldı

Sun Tekstil, İsveçli hazır giyim markası H&M’den gelecek yıl boyunca teslim edilmek üzere 6,4 milyon Euro tutarında sipariş planlaması yaptı.
Sun Tekstil H&M’den Yüklü Miktarda Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na aldığı yeni siparişin detaylarını bildirdi. Şirket, dünyaca ünlü hazır giyim devi Hennes & Mauritz GBC AB (H&M)’den çok yüklü miktarda sipariş aldığını açıkladı.

İsveç menşeli H&M’den 125 milyon liraya tekabül eden 6.400.00 Euro tutarında sipariş planlanması yapıldığı belirtildi. Bunun 2023 yılının Mayıs ayına kadar gerçekleşmesi planlanırken, bugün itibarıyla alınan resmi sipariş tutarı 495.618 Euro oldu.

77 ülkede 4.664 mağazası bulunan H&M’den alınan bu siparişin şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyeceğinin, büyümeye de katkı sunacağının altı çizildi.

H&M İşbirliğinden Yıllık 25 Milyon Euro Ciro Hedefleniyor

Açıklamada, şirketin halka arz izahnamesinde belirtildiği doğrultuda, müşteriler ile yazılı sözleşmelerinin bulunmadığı söylendi. Hazır giyim sektöründe uluslararası alanda faaliyet gösteren ve tanınmış moda topluluklarına dahil şirketler ile sipariş üzerinden üretim ve satışın yapıldığı açıklandı.

H&M ile yapılan işbirliğinden ise yılda 25 milyon Euro ciro hedeflendiği belirtildi. Diğer müşteriler ile olduğu gibi siparişlerin peyderpey olarak ilerleyeceği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Sun Tekstil Hisseleri Sert Düşüşte

SUNTK koduyla işlem gören hisseler, haftanın dördüncü işlem günü yüzde 6’dan fazla değer kaybetti. Saat 13.53’te yüzde 5,95 düşüşle 59,50 liradan işlem görüyor.

Piyasada sert satışların yaşandığı Çarşamba günü 63 liradan kapanıp, bu sabah 62,50’den açılış yaptı.

Bu seviyeden sonra satış baskısıyla karşılaşarak 55,55 liraya kadar indi. Saat 13.00 sularında ise devre kesici çalıştı. SUNTK hisselerinin haftalık kaybı yüzde 6,32 seviyesinde. Aylık getirisi yüzde 38, yıllık getirisi ise yüzde 136’yı gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın