Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sun Tekstil Bağlı Ortağına Bakanlıktan Yatırım Teşvik Belgesi

Sun Tekstil bağlı ortağı Ekoten, 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan bir yatırım için teşvik belgesi aldı.
Sun Tekstil Bağlı Ortağına Bakanlıktan Yatırım Teşvik Belgesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada bağlı ortağı Ekoten Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’nin aldığı yatırım teşvik belgesi hakkında bilgilendirme yaptı. Söz konusu şirkete İzmir/Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan örgü fabrikasında yapılacak, kapasite artırımı ve ürün çeşitliliğinde kullanılmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 543313 nolu sigorta primi işveren payı desteği, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnasi destek unsurlu Yatırım Teşvik Belgesi alındığı belirtildi.

Söz konusu teşviğin, 1.262.082 dolar tutara denk gelen 20 adet yuvarlak örgü makinası ve 5 adet yapay zeka destekli kumaş hata tespit sistemi yatırımları için kullanılacağı aktarıldı.

SGK primi işveren payının 3 yıl, yatırıma katkı oranının yüzde 35 olacağı, teşvik belgesinin 20 Ekim 2025 tarihinde sonra ereceği, gerekli görülürse uzatılacağı açıklandı.

Sun Tekstil Hisseleri Rekora Yakın Seyrediyor

Sun Tekstil Hisseleri Rekora Yakın Seyrediyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketim SUNTK kodlu hisseleri, saat 14.57’de 63,70 liradan işlem görüyor. Geçen haftanın son işlem gününde 65,50 lirayla tüm zamanların en yükseğine çıktı.

Kapanışı 63,6 liradan yapan hisseler, yeni haftaya 63,7’den başlayıp gün içinde 64,6’ya kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerdeki dönemsel değişimlere bakıldığında haftalık bazda yatırımcısına yüzde 15, aylık yüzde 50 ve yıllık yüzde 157’ye yakın getiri sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.