Yatırım yapmaya başla!

Subaru En Büyük İki Tesisinden Birinde Üretimini Durdurdu!

Subaru, acil bir çağrı yaparak kısa süre önce üretime aldığı tüm modellerinin direksiyon hatalı olarak çıktığını bildirdi. İşte detaylar...
Subaru En Büyük İki Tesisinden Birinde Üretimini Durdurdu!

Subaru, en büyük üretim tesislerinin biri olan Yajima‘da imalatını askıya aldı. Hatalı üretim olarak aksettirilen durum için birçok modelin etkilendiği söylendi. Geçtiğimiz yıldan bu zamana kadar Japon temsilcinin bu üçüncü üretimle ilgili sorunu oluyor.

İlki biraz skandala dayalıydı. Subaru’nun tüm modellerinde kilometre ve yakıt konusunda yanlış değer verdiği anlaşılmıştı. İkincisi vakada durum biraz daha ciddiydi ve Uzak Doğu markası araç üretimlerinin son aşamasını kontrol etmediği görülmüştü. Şimdi ise marka modellerinde büyük arıza tespit edildi.

Subaru, direksiyon sistemini hatalı üretti!

Etki alanı bu sefer daha fazla olacak. Impreza, Forester ve XV‘nin imalat süreci 16 Ocak’ta durdurulup, bugün basınla paylaşılmış. Sorun şu ki Subaru’lar aynı montaj hattını kullanıyorlar. Bunun anlamı; tüm serilerde kullanılan direksiyon sistemi birebir aynı. O yüzden Legacy, Outback, WRX ve BRZ‘ninde üretimlerine ara verilmiş.

Elektrikli direksiyon hatasından Toyota GT 86‘da etkilendi. Çünkü BRZ ile aynı banttan çıkış yapmakta. Subaru’nun hatalı bileşenleri ile ilgili soruşturmaları devam ediyor.

Japon temsilci bu modelleri kullananlar hata olduğunu çok fazla ağırlaşan direksiyondan anlayabilecekler . Ayrıca gösterge tablosunda da hata belirtici bir ışığın yanabileceği araç sahiplerine bildirilmiş.

Japon üretici sürücülere kesinle araçlarını kullanmamalarını çağrısını yaptı. Kusurun belirlenmesi ve bunun araçlarda giderilene kadar herhangi bir şekilde kısa mesafeli de olsa araçlarıyla trafiğe çıkılmamasının daha sağlıklı olacağı söylendi. Yajima Tesisi‘nde üretim kesin olarak durmuş olup, ne zaman faaliyete geçirileceği bilinmiyor. Detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum