Yatırım yapmaya başla!

Subaru “STI Birimi 30. Yılını Kutluyor”

Subaru'nun Dünya Ralli Şampiyonası için teknolojinin tüm nimetleriyle oluşturduğu STI birimi, açılışının 30. yılı kutluyor..
Subaru “STI Birimi 30. Yılını Kutluyor”

Japon markanın STI‘ı (Subaru Tecnica International) kurmasının üstünden tam 30 yıl geçti. 1988 yılında bu birim, hız konusunda ve yarışların en sağlam karakterlisi olmak için açıldı. 1.5L ve 2.5L motorlara en sağdık olanın Subaru olduğunu söylemek mümkün. STI, motor sporlarında şirketin performans kimliğini vurgulamak adına kurulmuştur.

Ralli kısmında daha çok aktif olmak adına üniteler üzerinde İngiliz Prodrive ile ummalı çalışmalara girişildi. Şirket, Legacy RS RA aracını AWD çekiş sistemiyle Dünya Ralli Şampiyona‘sına hazırlanmıştı. STI’ın ilk ortaya çıkarılmasındaki en büyük isim ise kurucusu ve başkanı olan Ryuichiro Kuze dir.

Subaru’nun dillere destan başarıları STI ile tüm dünyaya duyuruldu.

Legacy Turbo’nun toprak sahalar için hazırlanışı özel işçilik ve sağlam ekipmanlarla gerçekleştirildi. Ralli ile başlayan süreç, Nurburgring 24 Saat Yarışları‘na kadar ilerletildi.

İşin sonunda ise üç Dünya Ralli Şampiyonası ve 24 saat yarışlarında üst üste kazanılan galibiyetler!

İlk STI rozetiyle üretilen Subaru modelinde turboşarj ile birlikte yürüyen takımların hepsi özel sistemlerle donatıldı.

STI’ın süspansiyon, frenler ve Boxer‘a hazırlanan turboşarjla galibiyetlerin kapıları açıldı. Subaru biriminin yaptıkları bu kadarla da sınır değildi. 1989’da özel olarak hazırlanan Legacy Turbo, 20 gün boyunca saatte 224 km/h hızla 100.000 bin km giderek “FIA Dünya Hız Dayanıklılığı Rekoru” kırıldı. Ve Legacy RS RA, Yeni Zelanda WRC yarışında kazanan ilk Subaru olma şerefine de erişti.

Subaru bu işe fazlasıyla hayatını koymuş ve 1995, 1996, 1997 yıllarında WRC şampiyonluğunu alarak ilk Japon firma ünvanını da almaya hak kazanmış. Ve turbo makineler üzerinde bunu sağlayan isimler de efsane pilot Colin McRae ve Legacy Ralli aracı 3 ay önce satışa çıkartılan Richard Burns!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum