Yatırım yapmaya başla!

Japon Subaru Fabrikalarında Büyük Skandal!

Japonların en büyük otomobil markalarından olan Subaru'nun ismi yeni bir skandalla anılıyor. İşte detaylar...
Japon Subaru Fabrikalarında Büyük Skandal!

Otomotiv sektöründen skandal haberleri tam durulmuş derken, Subaru’dan şaşırtıcı haberler geldi. Fabrika bantlarından çıkan araçlar, firmaların tarafından bazen maliyet kısmandan doğan sıkıntılar ardından hatalı çıkabiliyor. Bu kısımda durumun artı ve eksisine bakılarak kronik yöne doğru hareketler çiziliyor. Beklenmeyen ise skandal haberlerinin Japon markalardan gelmesi.

Geçtiğimiz aylarda denetime tabi tutulan Subaru‘nun, üretim bantlarının durdurulmasına kadar olay büyümüştü. Üretiminden sonra ki süreçte son kalite kontrol kişilerinin vasıfsız ve yetki belgelerinin olmadığı anlaşılmıştı. Ve Japonya Hükümeti’nin atadığı müfettişler Subaru’yu sıkı markaja almışlardı.

İnsanların tüm dünyada Kobe Çelik ile gelen Honda’nın Civic C Sütun sorunlarından sonra ikinci büyük olay geldi.

Subaru Fabrika Skandalı

Durumun kaynağı bu sefer Kobe değil yanlış kilometre değerleri!

Subaru Sahte Kilometre Sayacı

Sahte kilometre değerlerinin aracın yakıt değerlerine de etki ettiği söylendi.

Subaru Fabrikaları

Hatta denetim yapan müfettişler resmen örnek araçlarda bunun tespitini yapmışlar.

Subaru Yeni Skandal Haberleri

Gözlerimizi Subaru cephesine çevirdiğimizde sahte kilometre değerinin gerçek olduğunu bildirdiler.

Subaru Yeni Skandal Haberlerine Yenisi Eklendi

Subaru’nun marka sözcüsü Müyuki Yasadu; “Şu anda veriler üzerinden problemi anlamaya çalışıyoruz. Yapılan çalışmaların ardından hata tespit edilirse ikincil olarak bunun nasıl olduğunu ve hangi modellerin etkilendiğini saptamak için harekete geçeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir :

General Motors “Opel Satışı” Sırasında PSA Grubu Kandırdı mı?

Müfettişlerin denetim raporlarına göre araç değerleri üzerinde değişiklik yapıldığı tespit edildi. Asıl önemli olan bundan sonra neler olacağı. Görünürde insanların can sağlığına tehdit oluşturacak bir sıkıntı söz konusu değil. Bizce bu olayda Subaru, hatanın hangi modellerinde olduğunu tespit edecek ve servislere gelin çağrısı ile halletme yoluna gidecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum