Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Yüksek Hızda Kaza Yapan Subaru WRX’in Son Hali!

ABD'de Subaru WRX ile yapılan bir kaza kafalarda soru işaretlerini doğurdu. İşte detaylar...
ABD’de Yüksek Hızda Kaza Yapan Subaru WRX’in Son Hali!

Ralli pistlerinin ikonik ismi Impreza, şiddetli bir kaza sonrasında beklenmedik şekillere büründü. Sonu kötü biten trafik kazalarının kaynağı genellikle aşırı hızlar oluyor. Altındaki araç gücünü anlamadan üst limitlerde gerçekleştirilecek tepkileri hesap edemeyenler, kısaca görseldeki hale geliyor. Gerçekleşmiş hipercar araç kazalarında dikkat edersek sorunun kaynağı, araca ani yüklenmeler sonunda bir şekilde toparlama şansı bulamadan bir yerlere çarpmak. Kolombiya otobanın da yaşanan süper spor araba kazası da halen daha akıllarda.

Allan Keith adındaki bir Facebook kullanıcısının yayınladığı görüntüler, biraz ürkütücü duruyor. Subaru, dört tekerden çekiş sistemiyle hareket eden, WRX seçeneğinde çok hızlı olabilen bir otomobildir. Sonrası mı? Gelin beraber bakalım.

Çarpmanın şiddeti ve hız limiti, aracın son durumundan belli oluyor.

Alınan görüntülerde Subaru’nun motor ve şanzıman ögeleri, araçtan 5 metre kadar uzağa taşınmış. Güvenlik açısından kaza anında motorun alt kısma düşürülme özelliğinin fazlası yaşanmış. Kaza yapılan yolda hız limiti 30 mil yani 48 km/h. Mavi roketin başına gelenlerin 48 km ile geldiğine inanmamız zor.

Aktarım organları kopan WRX’in düz asfaltta en az 120 ile 150 km arasında gittiğini düşünüyoruz.

Raporlara göre düşük hız limiti bölgesinde Subaru WRX ile 3 katı kadar süratli olduğu düşünülüyor. Yani bizimle aynı fikirdeler. Görsellerde bir kaldırım üzerinde duran Japon, durduğu alanın 250-400 metre ilerisinden kaymaya başlaması ardından durabildiği yer bir elektrik direği olmuş. Yüksek seviyeli kazada WRX’in burun ve ön kısım parçalarının preslenmiş olduğunu görüyoruz.

Boxer motoru fırlayan araç sürücüsünde ise ciddi yaralanmaların olduğu aktarıldı.

Olay mahalinde bulunan Keith, patlayan camların sürücünün yüzünde olduğunu söylemiş. Emniyet kemeri takmayan sürücünün ciddi beyin sarsıntısı geçirdiği, kaburga da kırık ve kalça kısmında derin kesiklere maruz kaldığı da eklenmiş.

Kaldırımdan sürüklenerek elektrik direğine çarpan ve motor dahil şanzımana kadar araçtan çıkmasını sağlayan kazadan sürücünün yine de bu şekilde çıkması mucize. Hayati tehlikesi var mı bilinmiyor. Şirketler hız limitlerinin ortalama 90 km/h üzerine garantisini vermiyor. Acaba bu durum Subaru’nun bir hatası mı yoksa motorun araçtan ayrılması daha iyi mi oldu. Kaza hakkında sizin yapacağınız yorum nedir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum