Yatırım yapmaya başla!

Subaru Gumma Tesisinde Üretimini Durdurmak Zorunda Kaldı!

Japonya'da yaşanan tayfunun etkileri halen daha sürerken, Subaru Gumma fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı.
Subaru Gumma Tesisinde Üretimini Durdurmak Zorunda Kaldı!

Geçtiğimiz haftalarda Japonya, tarihinin en büyüklerinden biri olduğu söylenen bir tayfun bekliyordu. Ülkenin doğu tarafını vuran hortum ağır hasarlara yol açtı. Öyle ki bir hortumun girdiği yerlerde ne kadar büyük tahribata neden olduğunu bu görüntülerden izleyebilirsiniz.

Subaru başta olmak üzere bazı Japon firmalar araç üretimi ve yedek parça konusunda sıkıntı çektiklerini açıkladılar. Ölümcül tayfunun etkileri bitmiş değil ve Uzak Doğu ülkesinin doğu kıyısı sular altında. 77 kişinin son sayımlara göre öldüğü söylendi. İşte detaylar;

Büyük Japonya tayfunu Subaru tesisine ve ağırlık olarak tedarikçilerine zarar verdi.

1 haftadır belirli bir kısımda üretim yapmak zorunda kalan Subaru, Gumma tesisinde üretim durdurma kararı aldı. Bunun Çarşamba günü sabah vardiyasının ardından bantlar stop konumuna getirilecek ve 25 Ekim’e kadar kapalı kalacak.

Toplamda fabrikanın 1 hafta kapalı kalacağı ancak Subaru’nun 4,5 günlük üretimden kayıp yaşayacağı bildirildi. O arada Japonya’nın yeni imparatorunun geçit töreni olacağı için geri açılımının birkaç gün sonra olacak şekilde ayarlandığı verilen bilgiler içerisinde.

Gumma tesisi günde ortalama olarak 2.500 araç üretimi gerçekleştiriyor. 4,5 günlük üretim yapamamaya karşı Subaru’nun 11.250 araç normal planlamanın gerisinde kalmış oluyor.

Subaru gerçekleştirdiği bir basın açıklamasında, “Bazı tedarikçilerimizde (hem doğrudan hem de dolaylı) su basması dahil olmak üzere bazı hasar vakaları meydana geldi. Bu tedarikçiler şu anda insan ve malzeme desteğimizle operasyonlarını normalleştirmek için çalışıyorlar, ancak otomotiv parçalarının Subaru’ya tedarikinde bir miktar bozulma bekliyoruz.” dedi.

Her sene Japonya’nın yaşadığı bir şey olsa da bu sefer gelen tayfunun çok büyüktü ve ağır hasarlar bıraktı. Geçmiş senelerde bir hortum sonrasında Toyota fabrikaları yerle bir olmuş ve darbe almıştı. Öyle ki yıkılan ve su baskını yaşayan tesislerinden dolayı o sene Toyota dünyanın en büyük firmaları listesinde gerilemişti.

Yüzbinlerce insanın iş gücüne de engel olan tayfun, Mitsubishi, Toyota gibi otomobil firmalarını yeniden vururken, ses sistemi tedarilçisi Apline ve Panasonic de hatlarında zarar verici dalgalanmalar yaşadıkları aktarıldı. Subaru ve diğer Japon firma cephelerinden gelen son durumlar bu şekilde. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum