Yatırım yapmaya başla!

Subaru ABD için Aşırı Güçlü Bir WRX-STI Hazırlıyor!

Subaru, Impreza'nın bir süredir ABD'ye yapılmayan özel bir sürümünü gösterdi. İşte detaylar...
Subaru ABD için Aşırı Güçlü Bir WRX-STI Hazırlıyor!

Dünya ile olan ilişkisini bir süredir keserek kendi ülkesine yoğunlaşan Impreza‘nın Amerika için çok güçlü bir versiyonu hazırlanıyor. Ralli pistlerini toza dumana boğan Impreza WRX-STI’dan anladığımız kadarıyla daha fazla güçler alınmak isteniyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Subaru’dan gelen bir haberle güçlü dört kapılının sınırlı sayıda özel TC 380 versiyonun yapılması gündemdeydi.

Kısa aralıklarla Japon şirketin kamuflajlı, yüksek güç besleyen bir versiyonu daha pistlerde görüldü. Daha doğrusu Subaru, pist görüntüleriyle kısa bir tanıtım filmi göndermiş. Bizde aşağıda sizinde göreceğiniz video görüntülerinden WRX-STI’ın ne kadar güçlü olabileceğini konuşacağız.

Subaru, “Japonya’dan Sevgilerle” dediği videosunda modelinin dış kısmını saklıyor.

Pistte yüksek hızla dolaşan Impreza WRX-STI’ın S209 olmasına muhtemel gözüyle bakıyoruz. STI’ın ABD’de S207 ve S208 modellerini hiç sunmadığını düşünürsek, S209’u güçlü bir aday olarak görebiliriz. Pistte çok hızlı ilerleyen Japon modelin bol kamuflajı olsa da bazı vücut kitleri belli oluyor. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gösterilmesi beklenen S209’un agresif tamponunun kenar kısımlarında yine savaşçı ek parçaları görüyoruz.

Arka kanadı, normal bir WRX-STI’larınkinden daha büyük duruyor. Buna aracın gücünden dolayı daha fazla bastırma kuvvetine ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Arka tampondaki dört çıkışlı egzoz aslında Impreza’nın Amerikan halkını güce doyuracağını işaret ediyor.

Japonya’da Impreza serilerinin hangi motorla sunulduğuna bakalım.

Japonya’da WRX-STI Type RA, turbo beslemeli 2.5L 310 ps güç üreten motorla satılıyor. S208’de 2.0L motorundan 325 ps güç alınıyor. ABD’ye gidecek Japon uçağında bu motorlardan biri olacak. Aslında hangisinin olacağı da fark etmez. Boxer’dan alınacak güçler 325 ps’ten fazla olacak. Bizim tahminlerimize göre Subaru bu sefer Impreza’da 380 ps’i zorlayacak.

Bol gövde kitiyle desteklenen bu ABD özel serisi, Impreza’nın en güçlüsü olacağı kesin. Üstündeki perde dediğimiz gibi Amerika fuarında kaldırabilir. Verebileceğiniz bilgiler şimdilik bu kadar. Subaru cephesinden gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum