Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Stronghold Mining Halka Arzında 127 Milyon Dolar Topladı

Madencilik firması ABD’deki ilk hala arzını gerçekleştirdi.
Stronghold Mining Halka Arzında 127 Milyon Dolar Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Pennsylvania merkezli Bitcoin madencilik firması Stronghold Digital Mining, ABD’deki ilk halka arzı (IPO) için son fiyatını hisse başına 19 dolar olarak belirledi. Fiyatlandırma önceki hisse başına 16 ila 18 dolar aralığını geride bırakıyor. Stronghold, 6.68 milyon hisse teklifiyle 127 milyon dolar topladı.

Şirket hisseleri Nasdaq’ta SDIG kodu altında işlem görmeye başlıyor. Kendi santrallernde elektrik üretmek için atık kömür kullanan Stronghold, tekliften yaklaşık 115 milyon dolarlık net gelir elde etmeyi bekliyor.

Madencilik şirketi saniyede yaklaşık 185 petahash (PH/s) hash oranına sahip 3.000 birim Bitcoin madencilik donanımı işletiyor. Yaklaşık 26.150 ek madenci için ön sipariş verildi ve bunların %72’si bu yıl teslim alınacak.

Halka arzı tamamlamadan önce firma, kendi enerji kapasitesini ikiye katlamak için ikinci bir elektrik santrali satın aldı. Stronghold Digital, Bitcoin madenciliği kurumsal yatırımları çekmeye devam ederken, ABD’de doğrudan halka arz yoluyla halka açılan ilk Bitcoin madencilik şirketi oldu.

Riot, Marathon, BIT Mining gibi firmalar birleşme yoluyla halka açılmıştı. Hut8, Bitfarms veya Argo gibi firmalar ise ABD’de listelenmeden önce başka pazarlarda IPO’larını gerçekleştirmişti.

Kuzey Amerika Bitcoin madencilik firmaları, aylar boyunca rekor üretimler ve artan pazar payları ile Çin’in son zamanlardaki baskısı sonrası en büyük kazananlar oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%