Yatırım yapmaya başla!

İsveç Merkezli Storevision’dan Perakende Kayıplarını Yarıya İndiren Yazılım Çözümü Geliyor

Merkezi İsveç’te bulunan Storevision, başta perakende sektörüne fayda sağlayacak bir yazılım çözümü geliştiriyor. Bu sayede sektördeki kayıpların %50 azalacağı öngörülüyor. İşte detaylar;
İsveç Merkezli Storevision’dan Perakende Kayıplarını Yarıya İndiren Yazılım Çözümü Geliyor

Storevision, şirket içi geliştirilen yazılımlar, kasalara yerleştirilen kameralar ve alanında uzman müfettişlerin bileşimi ile büyük çaplı perakende zincirlerinin ürün kaybını azaltmalarına önemli ölçüde yardımcı oluyor.

Ayrıca Storevision, hatalı şirket içi prosedürlerinin dışında müşteri ile tedarikçilerden kaynaklı ürün kayıplarının her yıl şirketlerin karlarında %4’ü bulan oranlarda düşüşe neden olduğunu öne sürüyor. Buna yönelik olarak başta perakende sektörüne ürün kayıplarını %50 oranında azaltan bir yazılım çözümü geliştirdi.

Storevision, 2013 yılında Türkiye’ye girdi ve geçen yıl toplam cirosunu yaklaşık %150 oranında büyüttü. Şirket, bu yıl da aynı oranda büyümeyi hedefliyor.

Storevision 2013 Yılında Türkiye'ye GirdiStorevision Türkiye CEO’su Marcus Strömback, Türkiye’de “hizmet olarak denetim” misyonuyla, mağaza ve kasa kontrolüne dair 2 patentli yazılım ile hizmet sunduklarını dile getirdi. Buna ek olarak yazılımlarını düzenli olarak güncelleyerek geliştirdiklerini vurguladı.

Strömback, önemli bir nokta olarak, dünya çapındaki perakende mağazalarında farklı sebeplerle gelişen ürün kayıplarının cironun yaklaşık %2 ile %4’üne denk geldiğinin altını çizdi. Ardından, “Bu miktar birçok işletmede şirketin kârı ile aynı orana tekabül ediyor. Her yıl milyon dolarlara varan fireler, işletmelere olduğu kadar ekonomiye de zarar veriyor. Fire yönetiminde 2012 yılından bu yana müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik teknolojik ve yaratıcı çözümler sunuyoruz.” dedi.

Strömback tüm bunlara ek olarak işletmelerde gerçekleşen firelerin %50 ila %70’inin hatalı prosedürler gibi şirket içi nedenlerden kaynaklandığını, fakat müşteri ve tedarikçi gibi şirket dışı etkenlerin de ürün kayıplarına sebebiyet verebileceğini açıkladı. Fire çözümlerinin kayıpları azaltan ve bununla beraber karlılığı artıran bir sistem olduğunu açıkladı.

Strömback, doğru yöntemlerin geliştirilmesi için öncelikle kayıpların nereden kaynaklandığının belirlenmesi gerektiğini bildirdi. Böylelikle kayıp maliyetlerinde önemli düşüşlerin görüleceğini söyledi.

Doğru Yöntemlerin Geliştirilmesi İçin Öncelikle Kayıpların Nereden Kaynaklandığının Belirlenmesi GerekiyorBunların yanında Storevision olarak geliştirilen yazılımların, denetim ekipleriyle birlikte fireyi %50’ye varan oranlarda düşürdüğünü bildiren Türkiye CEO’su, şirketlerin kaybettiği %4’lük karı yeniden kazandırdıklarını açıkladı. Bunlarla birlikte önümüzdeki 5 yılda, otomatize parça tanısı çözümlerine ve daha farklı yapay zeka ile sistemi donatacaklarının haberini verdi.

CEO ardından, “Bu zaman zarfında Storevision Group olarak, kendi ana pazarlarında müşterilerimize çok daha güçlü şirket olarak hizmet verirken, bu pazarların etrafındaki bölgelere de ulaşmayı hedefliyoruz.” sözlerini ekledi. Storevision Türkiye CEO’su Marcus Strömback, Türkiye’nin güvenlik ve dolandırıcılık gibi konularda yüksek bilinç düzeyine ve büyük bir perakende kültürüne sahip olduğunu açıkladı.

Strömback, Türkiye’nin Storevision için en ilginç pazarlardan biri olduğunu dile getirdi. Son 2 yılda Türkiye’nin Storevision için gerçek bir çekirdek pazar olduğunu gördüklerini kaydetti.

Türkiye Storevision İçin En Önemli Pazarlardan BiriTürkiye CEO’su ardından, “Buna göre ticari gelişmemiz ve açılım planlarımızı geliştirdik ve bu yolda ilerlemekteyiz. Mevcut müşterilerimiz ile büyüyoruz ve yeni müşterilerimiz ile işbirliği içindeyiz. Yatırımlarımız sadece yeni elemanların istihdamı ile kısıtlı değil; aynı zamanda ürünlerimizi müşterilerimizle geliştiriyor ve yatırımlarımızı hızla yapıyoruz.” dedi.

İşlerin planlandığı gibi gitmesi halinde İstanbul’un Storevision’un majör merkezi olacağını da açıklamalarına ekleyen Strömback, şirketin Denetim ve Genel Merkezi’nin İstanbul’da kurulacağını söyledi. Bu merkezden ise sadece Türk müşterilerin değil, Avrupa ve Asya ülkelerindeki müşterilere hizmet verileceğini de açıklamasına ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum