Yatırım yapmaya başla!

Steven Mnuchin Temmuz Sonunda Yapılacak Çin Müzakeresi ve Dolar Hakkında Konuştu!

Steven Mnuchin, gelecek hafta iki günlük bir toplantı için ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer’le birlikte Şanghay’a gideceğini ama hala birçok sorun olduğunu belirtti. İşte detaylar;
Steven Mnuchin Temmuz Sonunda Yapılacak Çin Müzakeresi ve Dolar Hakkında Konuştu!

Gelecek hafta iki günlük bir toplantı için ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer’le birlikte Çin’e gidecek olan ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bugün verdiği demeçte yönetim kritik bir jeopolitik sorunu çözmek için ilerlerken görüşmeler hakkında iyimser konuştu.

Robert Lighthizer ile birlikte, Pazartesi günü Şanghay’a gidecek bir ekibe liderlik edeceğini söyleyen Mnuchin; “Çok fazla sorun olduğunu söyleyebilirim, beklentilerim bunu Washington’da yapılacak bir görüşmenin takip etmesi ve umarım ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Mnuchin, iki tarafın Şanghay’da bir araya gelmesinin sembolizmine dikkat çekerek müzakerelerde ilerlemeye kaydetmeyi umduğunu yineledi.

Steven Mnuchin Temmuz Sonunda Yapılacak Çin Müzakeresi İyimser Konuştu Mnuchin’in ofisi daha sonra planlanan ziyaretle ilgili şu şekilde resmi bir açıklama yaptı: ““Başkan Donald J. Trump’ın talimatıyla, ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ile Çin arasındaki ticaret ilişkisini geliştirmeye yönelik müzakereleri sürdürmek için Şanghay‘a seyahat edecek. Müzakereler 30 Temmuz ‘da başlayacak. Başbakan Yardımcısı Liu, Çin ile ilgili görüşmeleri yönetecek. Görüşmelerde fikri mülkiyet, zorunlu teknoloji transferi, tarife dışı engeller, tarım, hizmetler, ticaret açığı ve uygulama gibi bir dizi konu ele alınacak.”

Amazon’un perakendecilik sektörünü mahvettiğini de dile getiren Mnuchin, ABD Adalet Bakanlığı’nın şirketi incelemesinin iyi bir şey olduğunu bildirdi.

Steven Mnuchin Güçlü Dolar inanıyorum Büyük teknoloji şirketlerinin CEO’ları ile bir araya geldiği toplantıyı verimli olarak ifade eden Mnuchin, Google ile Çin hükümeti arasında iş birliği olduğunu zannetmediğini aktardı. Tüm bunların yanı sıra geçtiğimiz günlerdeki bir açıklamasında ülkenin dolar politikasında değişiklik görmediğini belirten Mnuchin, yakın vadede ABD dolarını zayıflatacak politikalar için baskı yapmayacağını da anlattı.

“Doların dünyanın rezerv para birimi olduğunu düşünüyorum. Bu bizim çıkarlarımızda; onu korumak istiyoruz. İstikrarlı bir dolar çok önemli ve uzun vadede özellikle de başkanın ekonomik politikaları nedeniyle güçlü bir ABD ekonomisine ve güçlü bir borsaya işaret eden güçlü bir dolara inanıyorum” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum