Yatırım yapmaya başla!

Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in Balayı için İstediği Uçak Tartışma Yarattı!

Donald Trump’ın aday gösterdiği ve Şubat ayında yemin ederek görevine başlayan Steven Mnuchin, balayı için talep ettiği hükümet uçağıyla gündeme oturdu. İşte detaylar…
Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in Balayı için İstediği Uçak Tartışma Yarattı!

Yahudi bir aileden gelen Steven Mnuchin, bu yılın ilk aylarında başladığı ABD Hazine Bakanlığı görevini sürdürüyor. Ve son olarak geçtiğimiz günlerde “istifa edecek mi” şeklindeki başlıklarla gündeme gelmişti. Zira ülkede yaşanan olaylar yüzünden Amerika adeta ikiye bölünmüş, Donald Trump ırkçılık yanlısı politikalarıyla tepki toplamış, OHAL’in ilanıyla işler iyice karışmıştı.

İşte tam da bu noktada, Donald Trump’ın konseyinden istifa eden CEO’ların sayısı da yükselmiş, Steven Mnuchin’e de istifa çağrısı yapılmıştı. Ancak Hazine Bakanı, görevini 4 yıl boyunca yapmak istediğini dile getirmiş, Trump’ın yanlış anlaşıldığını savunarak başkana yönelik suçlamaları kabul etmemişti. Şimdilerde ise Mnuchin, farklı bir konuyla ilgi odağı oldu. Çünkü kendileri Avrupa’da yapacakları balayı için Hava Kuvvetleri’nden uçak talep etmiş…

Steven Mnuchin, geçtiğimiz Haziran ayında 36 yaşındaki aktris Louis Linton ile dünya evine girmişti.

Steven Mnuchin, geçtiğimiz Haziran ayında 36 yaşındaki aktris Louis Linton ile evlendi.

Gösterişli düğün manşetlerde yer almış, konuklar arasında Trump’ın ailesi, Wall Street bankerleri ve daha pek çok ünlü isim dikkat çekmişti.

Gündemi meşgul eden konu ise Mnuchin’in eşiyle birlikte çıkacağı Avrupa seyahatinde Hava Kuvvetleri’nden uçak talep etmesi.

Bir sözcünün yaptığı açıklamaya göre, talep edilen uçakların 1 saatlik kullanımı 25.000 dolara mal oluyor. İşte tam da bu nedenle, Donald Trump’ın ekonomi ekibi arasında yer alan Mnuchin pek çok kişi tarafından eleştirildi. İnsanlar çifti, vatandaşın vergisini keyfi amaçlarla kullanmakla suçladı. Bakanlıktan bir sözcü ise ABC’ye, Mnuchin’in talebini yolculuk boyunca iletişim güvenliği sağlamak amacıyla yaptığını ancak daha sonra bunun “gereksiz” olduğuna karar verdiğini belirtti.

Sonuçta; daha önce Goldman Sachs’ta çalışan banker, eski bir Wall Street kurdu olarak 500 milyon dolarlık servetin sahibi.

Steven Mnuchin, 500 milyon dolarlık servetin sahibi

Ve Hazine Bakanı’nın eşi geçtiğimiz günlerde Instagram’a koyduğu bir fotoğrafın altına dikkat çekici yorumlar yazmıştı. Çünkü hükümet uçağından inerken çekildikleri fotoğrafı, insanlar kibarca “devletin uçağını nasıl kullanıyorsunuz” biçiminde yorumlarla eleştirmişti.

Linton daha sonra fotoğrafı Instagram hesabından kaldırsa da olay uzun süre konuşulmuştu. Ve Linton’un “Siz bunu kişisel bir seyahat mi zannediyorsunuz? ABD hükümetinin bize para verdiğini mi düşünüyorsunuz? Siz ekonomiye benden ya da eşimden daha mı çok şey kattınız?” gibi sözlerle uzun uzadıya verdiği karşılık, bazıları tarafından sert sözlerle eleştirilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum