Yatırım yapmaya başla!

Steve Wozniak Yapay Zeka Konusunda Artık Elon Musk ve Stephen Hawking’in Yanında Değil!

Elon Musk ve Stephen Hawking gibi her daim yapay zeka konusundaki endişelerini dile getiren Steve Wozniak, fikrini değiştirdiğini açıkladı. İşte Apple kurucu ortağının dikkat çekici sözleri;
Steve Wozniak Yapay Zeka Konusunda Artık Elon Musk ve Stephen Hawking’in Yanında Değil!

Steve Wozniak’ın yapay zekayla ilgili açıklamaları milyonlarca kişinin dikkatini çekti. Zira uzun süredir yapay zeka ile endişelerini dile getiren ve bu noktada Elon Musk’la Stephen Hawking’le aynı düşünceleri paylaşan Apple’ın kurucu ortağı, deyim yerindeyse tam bir u dönüşü yaptı.

Ocak’ta yapılan Nordik İş Forumu’nda konuşan ünlü mühendis, yapay zekayla ilgili fikirlerinin tamamen değiştiğini belirtti. İşte detaylar;

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın Birleşmiş Milletler’e katil robotları yasaklayın çağrısı yaptığını aylar önce duymuştuk.

Elon Musk Yapay Zeka Konusunda EndişeliKaldı ki Elon Musk bu çağrıyı, 116 yapay zeka uzmanıyla birlikte yapmıştı. Ve Elon Musk daha önce de benzer bir olaya dahil olmuş, ünlü girişimci Stephen Hawking, Steve Wozniak gibi teknoloji dünyasının önde gelen isimleriyle beraber otonom silahlarla ilgili açık bir mektubun altına imzasını atmıştı.

Neticede; Steve Wozniak uzun süredir yapay zekaya karşı olan hareketin öncüleri arasında yer almaktaydı.

Steve Wozniak Uzun Süredir Yapay Zeka Karşıtları Arasında Yer AlıyorYapay zekanın Kuzey Kore’den daha tehlikeli olduğunu söyleyen Elon Musk ya da yapay zekanın dünyanın sonunu getireceğine inanan Stephen Hawking gibi Wozniak da bu konuda fazlasıyla endişeliydi. Ancak Nordik İş Forumu’nda yaptığı açıklamalar gösteriyor ki Steve Wozniak’ın fikirleri artık tamamen değişti.

Çünkü Wozniak bilişsel yetenekler konusunda makinelerin küçük bir çocuktan bile daha geride olduğunu düşünüyor.

Steve Wozniak Artık Yapay Zekadan KorkmuyorVe düşüncesini; 2 yaşında bir çocuğun bir köpeği tanıması için onu bir kez görmesinin yeterli olduğunu öne sürerek destekliyor.

Öte yandan; bir bilgisayarın neye baktığını fark etmesi için onu defalarca görmesi gerekiyor. Wozniak robotların insanları yenmesi için onların bizim yapabileceğimiz her şeyi yapabilir duruma gelmesi gerektiğini söylüyor.

Bunun altyapısının da ancak yüzlerce yıl sonra oluşturulabileceğini belirterek yapay zekadan artık korkmadığını dile getiriyor.

Steve Wozniak Yapay Zeka Konusunda Fikrini DeğiştirdiTüm bunlara ek olarak Steve Wozniak, aynı forumda Elon Musk ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Artık Musk’a inanmadığını söyleyen Wozniak, onun kendisin hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Çıktığı ilk günden bu yana büyük bir Tesla hayranı olan Wozniak, düşüncesini değiştiren şeyin Musk’ın sözlerini tutmaması olduğunu ifade etti.

Steve Wozniak Elon Musk'a Artık İnanmıyor

Örneğin; Musk’ın 2016’da 2017’de tamamen otonom sürüşe geçileceğini söylediğini fakat bunu hala yerine getirmediğini öne sürdü. Ve yaptığı açıklamalarda Musk’ın da tıpkı Steve Jobs gibi çok iyi bir satıcı olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum