Yatırım yapmaya başla!

Yatırım Şirketi CEO’su Mezun Olduğu Liseye 25 Milyon Dolarlık Bağış Yaptı!

Ünlü yatırım şirketi Blackstone Group’un CEO’su mezun olduğu liseye 25 milyon dolarlık bağış yaptı ve eğitim sistemindeki bozukluklara dikkat çekti. İşte Schwarzman’ın açıklamaları;
Yatırım Şirketi CEO’su Mezun Olduğu Liseye 25 Milyon Dolarlık Bağış Yaptı!

1985 yılında kurulan New York merkezli yatırım şirketinin ortak kurucusu ve CEO’su Steve Schwarzman, kendisinin de mezun olduğu Abington, Pennsylvania’da bulunan liseye 25 milyon dolarlık bağış yaptı.

Bununla da kalmayıp 3000 katılımcının olduğu bir konferansta konuşan ünlü iş adamı, diğer milyarderleri de kendisi gibi okullara destek vermeye davet etti. İşte detaylar;

Forbes’a göre 13 milyar dolarlık serveti bulunan Blackstone Group CEO’sundan eğitim konusunda çarpıcı açıklamalar geldi.

Blackstone Group CEO’su 13 Milyar Dolarlık Servetin SahibiMezun olduğu liseye yaptığı 25 milyon dolarlık bağışla, kurumun bugüne kadar aldığı en büyük bağışı yapan Steve Schwarzman, diğer milyarderleri de eğitime destek vermeye davet etti.

Dünyanın hızla geliştiğini fakat ABD’nin gelişmelerin gerisinde kaldığını söyleyen Steve Schwarzman, modern iş kolları için eğitim kurumlarının ilerlemesinin zorunlu olduğunu belirtti.

25 milyon dolarlık bağışla Abington’daki lisenin modernleştirileceğini belirten CEO, kamu okullarına daha çok bağış yapılmasını istedi.

CEO Mezun Olduğu Liseye 25 Milyon Dolar BağışladıMilyarderlerin üniversiteler ya da özel okullar yerine halk okullarına yoğunlaşması gerektiğini belirten milyarder, aksi takdirde gençlerin çağın çok gerisinde kalmış teknikleri kullanmaya devam edeceğini düşünüyor. Ayrıca hükümetin bu sorunu çözeceğine inanmadığını söyleyen Schwarzman, giderek büyüyen gelir eşitsizliği ve vergi erozyonuna vurgu yaptı.

Orta sınıfın ekonomik olarak çöktüğünü belirten iş adamının konuşması, salonda büyük alkış topladı.

Schwarzman'ın Bağışı Takdir Topladıİlaveten; yatırım şirketinin CEO’su okul yöneticilerine de kurumlarından mezun olan maddi durumu iyi kişilerin listelerini yapmalarını ve onlara bağış yapıp yapamayacaklarını sormalarını önerdi.

Öte yandan; konuyla ilgili konuşan profesör Sean Corcoran, böyle bir sistemin okullara arasındaki eşitsizliği artıracağı öngörüsünde bulundu.

Eğitimin Geride Kaldığına Dikkat Çeken CEO Okul Yöneticilerine Öneriler VerdiFakat mütevazılığıyla da tanınan Schwarzman’ın dev bağışı herkes tarafından takdir edildi. Daha önce yaptığı hayırseverlikleriyle de gündeme gelen CEO, mezun olduğu Yale Üniversitesi’ne de 150 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu.

Buna ek olarak; New York Halk Kütüphanesi sistemine 100 milyon dolarlık kaynak sağlamıştı. Neticede; Schwarzman Scholars olarak bilinen bir burs programını da başlatan CEO, eğitime destek vermeye devam edeceğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum