Yatırım yapmaya başla!

Apple Kurucusu Steve Jobs’un BMW Z8’i Açık Artırmayla Satılıyor!

2011 yılında yaşamını kaybeden Steve Jobs'un "JOBS Z8" plakalı BMW'si açık artırma yoluyla satışa çıkartılıyor. İşte detaylar...
Apple Kurucusu Steve Jobs’un BMW Z8’i Açık Artırmayla Satılıyor!

Apple’in kurusucu Steve Jobs‘un dünyada bu şekilde az örneği olan Z8’inin satış kararı alındı. Ve bu aracın gerçekten astronomik rakamlara satılacağına inanıyoruz. Nedeni aslında çok basit! 2000 yılında üretime alınan Z8, BMW’nin efsane spor arabalar klasmanına almak istediği bir modeldi. Onun için projenin en başından beri bu spor arabanın üretim süresi ve kaç adet çıkaralıcağı belliydi.

Steve Jobs’ta kendi gibi özel bir arabaya binmek istemiş olacak ki BMW Z8’in ilk partiden birini kendine ayırttırmış. Daha sonrasında bu araç 2003 yılında başkasına satılmış. Los Angeles‘da oturan bu kişi plakası dahil olmak üzere Jobs’tan kalan hiçbir şeye müdahale etmemiş. Neredeyse garajda yatırmış diyebiliriz.

Gümüş renk Z8’in dış yapısı oldukça iyi korunmuş.
Dediklerine göre ilk günkü kondisyona sahip.

Jobs’un bu arabayla çok az kilometre yaptığı söyleniyor. Zaten alan sahibi de gezmemiş olacak ki Z8 sadece 15 bin km’de.

İç mekanın temizliği göze çarparken, BMW logolu Motorola araç telefonu çalışır durumda. Denilene göre Jobs bu telefondan nefret ediyormuş.

Jobs’tan satın alan aracın yeni sahibi, “JOBS Z8” olan plakayı değiştirmeden aynı şekilde kaydettirmiş.

6 Aralıkta Sotheby’s Icons’da gerçekleşecek açık artırmada acaba ne kadar bir fiyat biçilecek!

BMW Z8’in normal vatandaşlarda ikinci elleri 250 bin $’a kadar çıkıyor. İşin içinde Jobs olduğu için tahmini 400-500 bin $’a satılması bekleniyor.

Bu özel aracı mutlaka özel bir kişi , iyi fiyata alacaktır. Spor bir arabaya yakışır güçlere sahip Z8‘in, ilerisinde de bu şekilde kalacağına  ve korunacağına inanıyorum.

Koleksiyoncuların tam da aradığı cinsten bir araç. Jobs’a ait olması da aracı daha özel kılıyor. Bakalım Aralıkta gerçekleşecek açık artırmada Z8 tahmin ettiğimiz fiyatlara satılabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum