Yatırım yapmaya başla!

Efsane Yatırımcı Steve Eisman Tesla’ya Karşı Bahse Girdi!

Efsane yatırımcı Steve Eisman, Elon Musk'ın çok akıllı bir adam olduğunu fakat yöneticilik yetenekleri konusunda pek olumlu konuşamayacağını açıkladı. İşte efsane yatırımcının yorumu;
Efsane Yatırımcı Steve Eisman Tesla’ya Karşı Bahse Girdi!

2008 kriziyle ilgili tahminlerinde haklı çıkan ve Big Short filmiyle tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen Steve Eisman, Tesla hisse senedi fiyatlarının daha da düşeceğini öngördü.

Ünlü portföy yöneticisi şirketin kurucusu Elon Musk’ın çok akıllı bir adı olduğunu söylese de CEO’nun vizyonunu takip etme konusundaki yeteneğiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Musk’ın uygulama konusunda sorunları olduğunu belirten Eisman, elektrikli otomobil üreticisinin daha zor günlerle karşılaşacağını vurguladı.

Neuberger Berman’da portföy yöneticisi olan Big Short efsanesi, Tesla için dikkate alınması gereken tahminlerde bulundu.

Steve Eisman Tesla Yorumu Konuşmasında Elon Musk’ın çok ama çok zeki biri olduğunu söylemeyi ihmal etmeyen Eisman, buna rağmen Musk’ın vizyonunu takip etme konusunda yetersizliğine değindi. Cuma günü Bloomberg Television’a konuşan Eisman, “anlatabildiğim kadarıyla, o otonom sürüşün hiçbir yerinde ve önümüzdeki yıl Musk’ın alanında büyük bir rekabet olacak” sözlerini kullandı.

2008 krizini doğru tahmin eden efsane yatırımcının Tesla’ya karşı bahse girmesi ve Musk hakkındaki yorumları akıllara yaşananları getirdi.

Steve Eisman Elon Musk YorumuNitekim Tesla son dönemlerde pek iyi haberlerle gündeme gelmiyordu. Şirket hedefleri tutturmamasıyla sık sık eleştiri oklarının hedefi olmuş, yatırımcılar Tesla’nın içine düştüğü durum için Elon Musk’ı suçlamışlardı.

Gerçi, Musk geçtiğimiz haftalarda 7 günde7000 araç duyurusuyla hedefleri tutturduğunu göstermiş, şirket bu haberi gururla duyurmuştu.

Tesla'nın Otonom Araç Alanında Yeri Yok Sonuçta Tesla 2018’in ilk çeyreğinde 710 milyon dolarlık rekor zararla günde oturmuş, Wall Street’in tepkisini çekmişti. Öyle ki yatırımcılar Elon Musk’ın görevden alınması gerektiğini iddia etmiş, girişimcinin yöneticilik yeteneğinin olmadığı yönünde yorumlarda bulunmuşlardı. Bunun yanında Goldman Sachs da müşterilerine yolladığı notta “Tesla hisselerinizi satın” tavsiyesinde bulunmuştu.

Ayrıca Elon Musk iş dışındaki konularda yaptıkları ya da söyledikleriyle de sık sık tartışmalara neden olan bir isim.

Tesla Gelecek Sene Rakipleri Artacak Hatta daha geçtiğimiz hafta yaşanan olayda Elon Musk binlerce kişinin antipatisini kazanmayı başarmıştı. Tayland’da mağarada mahsur kalan gruba yardım etmeleri için mühendislerini yollayacağını duyuran Musk, ilk etapta milyonlara insanın takdirini kazansa da sonrasında yaptıklarıyla işleri berbat etmişti.

Çünkü Tayland’da kurtarma operasyonunda bulunan İngiliz bir dalgıca pedofili demiş, kullandığı söz yüzünden adeta topa tutulmuştu. Yatırımcıların da baskısıyla dalgıçtan özür dilemek durumunda kalan Elon Musk, bu davranışı yüzünden bir kez daha şirket hisselerinin düşmesine yol açmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum