Yatırım yapmaya başla!

2008 Krizini Öngören Steve Eisman Tahvil Piyasası Konusunda Endişeli

Big Short efsanesi Steve Eisman, bir sonraki resesyonda en çok tahvil piyasasının etkileneceğini söyledi. Detaylar şöyle;
2008 Krizini Öngören Steve Eisman Tahvil Piyasası Konusunda Endişeli

Big Short (Büyük Açık) isimli kitapta ve filmde gösterildiği gibi finansal krizi öngördüğü bilinen yatırımcı, bir sonraki resesyonda en çok tahvil piyasasının etkileneceğini söyledi. Neuberger Berman Group’un portföy yöneticisi bugün Bloomberg’e verdiği demeçte; “Kurumsal borç bir sonraki durgunluğa neden olmayacak, bu bir sonraki durgunlukta acının hissedildiği yer olacak” dedi.

Bir durgunluk ortaya çıkarsa insanların tahvil piyasalarında para kaybedeceklerini çünkü çok az likidite olduğunu kaydeden Eisman, tahvil piyasaları hususunda endişelenen tek yatırımcı da değildi.

Tahvil kralı Jeff Gundlach da Salı günü oradaki sorunun bugün, 2006’dakinden çok daha kötü olduğunu dile getirmişti.

2008 Krizini Öngören Steve Eisman: Bir Sonraki Resesyonda En Çok Tahvil Piyasası EtkilenecekYine de Eisman bunun sistematik bir sorun olduğunu düşünmüyordu ve 2016’dan beri korkularını; “ABD’deki finansal sistemin güvenli olduğunu düşünüyorum, güvenli fakat dengesiz” diyerek açıklamıştı.

Mevcut durumda en büyük riski ticaret savaşı olarak belirten Steve Eisman, bununla birlikte sonunda ABD’nin Çin ile bir ticaret anlaşması yapacağından neredeyse emin olduğunu söyleyerek; “tamamen olgunlaşmış bir ticaret savaşı varsa, her şey mümkün” dedi.

Bu arada insanların volatilite ile başa çıkmak zorunda kalacağını öngören Eisman, söz konusu dönemi kendisinin en rahat hissettiği dönem olarak nitelendirdi.

Steve Eisman: ABD Çin Ticaret Savaşı Açıklaması Fakat Steve Eisman’ın Lyft ve Uber gibi yeni halka arz edilmiş ya da edilmek üzere olan teknoloji şirketlerinde bahis yaparken görülemeyeceği de vurgulandı. Çünkü Eisman, Lyft ve Uber gibi şirketlerin yatırım yapmak için tehlikeli ve zor olduğunu çünkü geleneksel değer ölçütlerine göre değerlendirilmediklerini savundu.

“Böyle bir şirkete erken aşamada dahil olmak zordur çünkü değerleme gerçekten önemli değildir, dolayısıyla önem arz edecek bir sonraki artımlı veri noktasının ne olacağını anlamaya çalışırsın” diyerek de gerekçesini açıkladı. Diğer taraftan Eisman, ABD finansal sisteminin güçlü olmasının bir resesyon olmayacağı anlamına gelmediğinin de üzerini çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum