Yatırım yapmaya başla!

Steve Bannon: Trump’ın Çin’le Ticaret Savaşından Çekilmesi için Hiç Şans Yok

Trump’ın eski baş stratejisti Steve Bannon, ABD Başkanı’nın Çin ticaret savaşında sözünden dönme şansının olmadığını söyledi. İşte detaylar;
Steve Bannon: Trump’ın Çin’le Ticaret Savaşından Çekilmesi için Hiç Şans Yok

Trump’ın danışmanlığını yapmış olan Steve Bannon, ABD Başkanı’nın Çin ticaret savaşında vazgeçme şansının olmadığını söyledi. Beyaz Saray’ın eski baş stratejisti olan ve Trump’ın 2016 başkanlık kampanyasını yöneten Bannon; “Çin, 20 yıldır endüstriyel demokrasilere karşı ekonomik bir savaş sürdürüyor” diyerek, önceki başkanların -Bill Clinton, George W. Bush, Barack Obama- Çin’in korumacı ekonomisinin sorunlarını düzeltme ve ele alma konusunda topu hep başkasına attığını dile getirdi. Ancak Trump’ın kavgadan kaçınmadığını ekledi.

Sonuçta Washington, Trump’ın liderliği altında önceki başkanlara kıyasla Çin’e karşı çok daha sert bir duruş sergilemişti ki bu tüm dünyanın malumuydu.

Steve Bannon: Trump Ticaret Savaşından Çekinmedi Ticaret ve fikri mülkiyet hakları konusundaki ihtilaflara ek olarak Amerikan istihbarat şefleri, Çinli teknoloji devleri Huawei ile ZTE’te karşı güvensizliklerini açıkça belli etmişlerdi. Donald Trump da neredeyse bulduğu her fırsatta, müttefiklerini kendi yanına çağırarak Çin casusluğu hususunda uyarılar yapıyordu. Kısacası, ABD’nin Çin’e nasıl açıkça saldırdığı aylardır tüm dünyanın gündeminde.

Steve Bannon da burada, Trump’ın tweetleri ve sert kamu söylemleri bir her iki taraf için de müzakerecilerin kapalı kapılar ardında kalması ve anlaşma için sıkı çalışılması gerektiğini belirtti.

Steve Bannon: Trump Baskılara Boyun eğmeyecekVe bunun bir gecede gerçekleşmeyeceğinin de üzerini çizdi. Trump’ın hamlelerini eleştirenler ve ticaret savaşının Çin’le birlikte ABD’yi de etkileyeceğini savunanlarla ilgili sorulara ise Bannon, Trump’ın baskıya boyun eğmeyeceğini ve Pekin’in ekonomik olarak hile yapma yollarını ele almayan yüzeysel bir anlaşma yapmayacağını öngördü. Ayrıca Çin sorununun, 2020 başkanlık kampanyasını Trump lehine çerçeveleyeceğine inandığını da aktardı.

Trump’ın yatırımcıları Çin tarifeleriyle şaşırttığı 5 Mayıs’tan bu yana, S&P 500’ün 1.1 trilyon dolar değerinde kayıp verdiği biliniyor ve düşüşün devam etmesi durumunda ABD ekonomik büyümesinin etkilenebileceği söyleniyor. Öyle ki Çin anlaşmazlığı konusunda farklı görüşteki gruplar bile bir araya gelip Trump’a anlaşma yapması için çağrıda bulunuyor. Ama Steve Bannon’un da dediği gibi tüm bunlar Trump’ı etkilemeyecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum