Yatırım yapmaya başla!

Stephen Schwarzman 2017 Kazancıyla İlk Milyar Dolarlık CEO Olmaya Göz Kırptı!

Wall Street’in en güçlü özel sermaye şirketlerinden Blackstone Group’un Perşembe günü açıkladığı 2017 bilançosu, Stephen Schwarzman’ın 786 milyon dolarlık gelirini gözler önüne serdi. Detaylar aşağıda;
Stephen Schwarzman 2017 Kazancıyla İlk Milyar Dolarlık CEO Olmaya Göz Kırptı!

1985 yılından bu yana faaliyet gösteren Blackstone Group, Perşembe günü SEC’e (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) gönderdiği raporla 2017 yılı bilançosunu açıkladı. Ve bilanço, ünlü yatırım şirketinin CEO’su Stephen Schwarzman’ın ne kadar gelir elde ettiğini gözler önüne serdi.

Gerçi Stephen Schwarzman’ın 2017 kazancı, halka açık bir şirketin CEO’sunun rekor kazancı olmayı başaramadı. Ancak Och-Ziff Capital Management’in kurucusu Daniel Och’un 2008 yılındaki 1.19 milyar dolarlık ve önceki yılın 918.9 milyon dolarlık kazanç rekorunu kıramasa da söz konusu rakam yine de şaşkınlık yarattı.

Blackstone Group’un CEO’su ve kurucu ortağı Stephen Schwarzman 2017’de cüzdanına 786 milyon dolar daha ekledi.

Blackstone Group CEO’su ve Kurucu Ortağı Stephen SchwarzmanTabii, kazancın bu miktara ulaşmasının altında yalnızca Schwarzman’ın aldığı maaş yoktu. Çünkü o tıpkı şirketin başkan vekili, başkan yardımcısı ya da finans ve mali işler müdürü gibi aylık 350 bin dolar maaş alıyordu.

Schwarzman’ın yıllık gelirinin dudak uçuklatan bir miktara ulaşmasında, aldığı toplam 125.5 milyon dolarlık makam ödeneği, başarı primi ve teşvik ücretlerinin etkisi vardı.

Ancak Schwarzman’ın Blackstone Group’tan aldığı ödemenin bu kadar yüklü olmasındaki en önemli pay, 661 milyon dolarlık kar payıydı.

Blackstone Group CEO’su ve Kurucu Ortağı Stephen Schwarzman 786 Milyon Dolar Çünkü ünlü CEO, şirketin % 19’luk hissesini elinde bulunduruyor. Neticede; 2017’de rekor kırarak 3.9 milyar dolarlık kar açıklayan şirketin CEO’su, sahip olduğu hisseleri dolayısıyla böyle yüksek bir gelir elde etti.

Yeri gelmişken, milyarder CEO’nun geçtiğimiz günlerde mezun olduğu liseye yaptığı bağıştan da kısaca bahsedelim.

Stephen Schwarzman 2017'de 786 Milyon Dolar KazandıNitekim Steve Schwarzman’ın mezun olduğu liseye yaptığı 25 milyon dolarlık bağış çok konuşulmuş, ünlü milyarderin eğitime verdiği bu destek büyük alkış toplamıştı.

Daha önce de hayırseverlikleriyle gündeme gelen başarılı CEO, Yale Üniversitesi’ne de 150 milyon dolarlık bağış yapmış, ABD’de eğitimin geliştirilmesi için tüm milyarderlere çağrıda bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum