Yatırım yapmaya başla!

Stephen Hawking’in Eşyaları Binlerce Dolarlık Fiyatlarla Satışa Sunuluyor!

Stephen Hawking’in aralarında 1965 tarihli tezi ile tekerlekli sandalyesinin de bulunduğu değerli eşyaları açık artırmaya çıkartılıyor. Detaylar haberimizde;
Stephen Hawking’in Eşyaları Binlerce Dolarlık Fiyatlarla Satışa Sunuluyor!

Geçtiğimiz Mart ayında 76 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü fizikçi Stephen Hawking’in değerli eşyalarının açık artırmaya çıkartılacağı duyuruldu. Christie’s tarafından yapılacak açık artırmanın, Stephen Hawking, Isaac Newton, Charles Darwin, Albert Einstein’a ait çalışmaları içereceği ve en pahalı rehber fiyatın Stephen Hawking’in 1965 tarihli doktora tezi için olacağı kaydedildi. Açık artırmadaki diğer ürünler arasında ise Hawking’in tekerlekli sandalyesinin, bir bomber ceketin ve The Simpsons isimli çizgi film serisinden bir senaryonun yer alacağı belirtildi.

Ünlü fizikçi ve yazar Stephen Hawking’in hayranları Christie’s tarafından gerçekleştirilecek online açık artırma haberine yoğun ilgi gösterdi.

Stephen Hawking’in Tezi ile Tekerlekli Sandalyesi Açık Artırmaya Çıkartılıyor Açık artırmada, 22 ürünün satışa çıkartılacağı ve bunların arasında Hawking’in evrenin kökenleri üzerine tezi, tekerlekli sandalyesi gibi eşyalarının olacağı söylendi. İlaveten, satışın “On the Shoulders of Giants: Newton, Darwin, Albert Einstein, Hawking” (Devlerin Omuzlarında: Newton, Darwin, Einstein, Hawking) isimli bir müzayedenin parçası olacağı, 31 Ekim’den 8 Kasım’a kadar tekliflerin sürdürüleceği bilgileri verildi.

Bu noktada, Hawking’in A Brief History of isimli kitabının 1988’de yayımlanmasının ardından uluslararası alanda üne kavuştuğu hatırlatıldı.

Stephen Hawking’in  Tekerlekli Sandalyesi Açık Artırmaya Çıkartılıyor Zamanın Kısa Tarihi: Büyük Patlamadan Karadeliklere isimli kitabın, bilim adamının parmak izi ile imzalanan bir nüshasının 2.250 ila 3.870 dolar arasında tahmini bir fiyatla satışa sunulduğu aktarıldı. Ancak en pahalı rehber fiyatın, Hawking’in 1965’te Cambridge Üniversitesi’ne gönderdiği ve evrenin genişlediği fikrini savunduğu doktora tezine ait olduğu belirtildi. Kaldı ki müzayede evi bu parça için 126 bin doların üzerinde teklifler bekliyordu.

Cebinde daha az nakit bulunduranlar için de Stephen Hawking’in bomber ceketi veya 2009 tarihli bir konuşma daveti gibi ürünler vardı. Açık artırmadaki en sıra dışı ürünlerden bir tanesi de Hawking’in 1980’lerin sonlarından 1990’ların ortalarına kadar kullandığı motorlu tekerlekli sandalyesiydi. Christie’s tarafından; “Stephen Hawking’in kullandığı tekerlekli sandalyenin en eski örneği” sözleriyle tanımlanan ürün, 12.600 dolar ila 18.900 dolar arasında tahmini fiyatla listelendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum