Yatırım yapmaya başla!

Stephen Hawking 76 Yaşında Hayatını Kaybetti!

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti. Başarı hikayesi ile tüm dünyayı etkileyen Hawking’in ölüm haberi doğrulandı.
Stephen Hawking 76 Yaşında Hayatını Kaybetti!

Yirminci yüzyılın yaşayan en büyük dahisi olarak gösterilen Stephen Hawking, hayatını kaybetti. Albert Einstein’dan sonra en önemli deha olarak gösterilen fizikçinin ölüm haberi Hawking’in çocukları tarafından doğrulandı.

Lucy, Robert ve Tim isimli çocuklarının yaptığı yazılı açıklamada; babalarını kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadıkları belirtildi. Neticede; ünlü kişiliğin henüz 21 yaşındayken ALS hastalığına yakalandığı biliniyordu.

Hem çalışmaları hem de başarı hikayesi ile ünlenen Stephen Hawking, geçen yıl verdiği bir röportajda 75 yaşına kadar yaşayacağını hiç düşünmediğini söylemişti.

Stephen Hawking 76 Yaşında ÖldüZaten pek çok doktor da ona uzun bir ömür biçmemiş ama o Amyotrofik Lateral Skleroz hastalarının ortalama ömrüne göre çok daha uzun bir hayat sürdürmüştü. Hatta ALS’ye 21 yaşında yakalanan Hawking’in en fazla 25 yaşına kadar yaşayacağı düşünülüyordu.

Fakat o motor nöronların zamanla % 80’ini öldürerek sinir sistemini felç eden ancak beynin zihinsel faaliyetlerine dokunmayan bu hastalıkla uzun yıllar yaşadı.

Stephen Hawking ALS Hastalığına 76 Yaşında YakalandıKaldı ki o yaşamakla kalmayıp aynı zamanda pek çok çalışmaya imza attı ve birçok ödüle layık görüldü. Kendisi için geliştirilen bir bilgisayar sistemi ile iletişim kuran Hawking, kuantum fiziği ve kara delikler üzerin yaptığı geniş kapsamlı çalışmalarla tanındı.

Ayrıca Zamanın Kısa Tarihi: Büyük Patlamadan Kara Deliklere, Zamanın Daha Kısa Tarihi ve Ceviz Kabuğundaki Evren isimli kitaplarıyla büyük başarı yakaladı.

Stephen Hawking Hayatını KaybettiTüm bunlara ek olarak; ünlü bilim insanının hayatı 2014 yılında Her Şeyin Teorisi isimli bir filmle beyazperdeye uyarlandı. Ayrıca kendisi son zamanlarda yapay zekanın insanlığın sonunu getireceği yönündeki söylemleriyle de gündeme geliyordu.

Teknolojinin bir noktada insanlardan daha üstün gelerek, toplumu ortadan kaldıracağını savunan Hawking, insanlık için tek umudun koloni kurulabilecek bir gezegen bulmaları olduğunu öne sürmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum