Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Stellantis Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Fransız CAC 40’ın Yıldızı Oldu

İlk çeyrek gelirini iki katından fazla artıran Stellantis hisseleri, Fransız göstergesi CAC 40’ın en güçlü yükseleni olarak öne çıktı.
Stellantis Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Fransız CAC 40’ın Yıldızı Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Fransa gösterge endeksi CAC 40, bugünkü seansta 29 Nisan’da kaydettiği 6,352 puanlık 20 yılın yüksek seviyelerine yaklaştı. Duyarlılık hem açıklanan PMI verilerinden hem de güçlü kazanç seansından etkilendi.

Dev otomobil grubu Stellantis, birinci çeyrek gelirlerini iki katından fazla artırarak 34,3 milyar euroya çıkardı. Stellantis hisseleri 6,251.75 puandan kapanıp 6,284.54 güne puanla başlayan ve sonrasında yükselişi hızlandıran CAC 40 Endeksi’nin yıldızı oldu.

STLA kodlu hisseler, dün 13,91 euro seviyesinde kapandıktan sonra yeni güne 14,09 euro ile başladı.
Stellantis Hisse Yükseliş
Kaynak: Marketwatch

Öğleden sonraki seansta 14,77 euroya kadar tırmanarak 15,45 eurodaki rekora yaklaştı. TSİ 16.15’te yüzde 6’ya yakın primli seyrederken görüldü.

Ocak 2021’de Fransız Groupe PSA ile Fiat Chrysler’ın birleşmesiyle kurulan Stellantis, Ocak-Mart döneminde Avrupa’da pazar liderliğinin yüzde 23,6’ya yükseldiğini açıkladı.

Güney Amerika’daki pazar payını ise 530 baz puan artışla yüzde 22,2’ye yükseltti.

Stellantis CFO’su Richard Palmer, birleşmeden sonra ilk çeyrekte şirketin küresel yarı iletken krizinden kaynaklanan rüzgarlara rağmen güçlü gelirler elde ettiğini söyledi.

Diğer taraftan IHS Markit Fransa Hizmet PMI, Mart ayındaki 48,2’den Nisan’da 50,3’e revize edildi. Böylelikle hizmet ekonomisi 7 aylık daralmanın ardından büyümeye döndü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu