Yatırım yapmaya başla!

Steam’in Yeni Arayüzüne Kavuşacağı Tarih Belli oldu

Çevrimiçi oyun servisi Steam’in beklenen arayüzü için geri sayım başladı. Valve 17 Eylül’de Steam’i yeni tasarımına kavuşturuyor.
Steam’in Yeni Arayüzüne Kavuşacağı Tarih Belli oldu

Valve’ın sahibi olduğu Steam’i dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip olan platform olarak gösterebiliriz. Milyonlarca kullanıcı ve çok sayıda oyunun buluşma noktası olan platform her geçen gün daha büyük bir mecra haline geliyor. Şirketin karşında son dönemde Epic Games Store, Origin, Uplay gibi rakipler yer alsa da pazarın büyük bölümünün Steam’in hakimiyeti aldığında söyleyebiliriz. Bilindiği üzere oyun servisinin tasarım olarak kullanıcıyı kendisine çeken bir yapısı var.

Koyu renklerin ve minimalist bir tasarımın olduğu Steam, mevcut arayüzünü uzun zamandır koruyordu. Pek çok kullanıcı ise artık bir değişim yaşanması gerektiğini belirtiyor ve Steam’in tasarımında yeni bir dönemin başlaması gerektiğini düşünüyordu. Valve ise gelen bu isteğe kayıtsız kalmadı ve yakın zamanda yeni arayüzünü kullanıma sunacağını duyurdu. Yeni temanın erişilebilirlik ve kullanım deneyimi anlamında seviye atlaması bekleniyor.

Steam Tasarımı Değişiyor

Steam Tasarımı Değişiyor

Valve’ın oyun servisi Steam için uzun zamandır yeni bir tasarım üzerinde çalışıyordu. Neredeyse tüm oyuncuların buluşma noktası olan Steam’de geliştirilecek yeni arayüzün beğenilmesi büyük önem arz ediyor. Şirket yeni tasarımı ile ilgili açıklamasında “iyi bir kütüphane toz tutmamalıdır” ifadesine yer veriyor. Buradan anlaşılacağı üzere yeni arayüzde oyun kütüphanesinde yer alan tüm oyunlara kolay bir şekilde erişilebilir olması bekleniyor.

Kullanıcıların satın almış olduğu oyunlarla ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceği bir arayüz üzerinde çalışan Steam, çoklu oyun modları için de buradan bilgi vermeyi amaçlıyor. Steam’de uzun süredir hesabı bulunan pek çok kullanıcının kütüphanesinde bir yığın oyun birikmiş durumda.

Öyle ki çok önceleri alınmış olan oyunlar mevcut arayüz nedeniyle unutulabiliyor. Ancak yeni görünüm ile çok sayıda oyunu olan kullanıcılar bunları kütüphanesinde daha düzenli şekilde görebilecek.

Yeni Tasarım 17 Eylül’de Geliyor

Yeni Tasarım 17 Eylül’de Geliyor

Steam’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni tasarım için verdiği tarih 17 Eylül. İlk olarak beta sürümü olarak sunulacak yeni arayüzün zaman içerisinde geliştirilmesine devam edilecek. Yeni arayüzde ayrıca geliştiricilerin oyunları ile ilgili kullanıcıları bilgilendirmesi daha kolay hale gelecek. Bununla beraber oyunların olduğu liste yine mevcut tasarımda olduğu gibi sol tarafta yer almaya devam edecek.

Oyunlara dair yeni bir güncelleme gelip gelmediğini oluşturulan ‘Etkinlikler’ sayfası üzerinden öğrenmek mümkün olacak. Yine oyunların geliştiricileri de bu bölümden yeni etkinlikler oluşturabilecek. Yayınlanmasına sayılı günler kalan yeni arayüzün kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmeyeceğini önümüzdeki günlerde görme şansı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum