Yatırım yapmaya başla!

Steam’in VR Kullanıcı Sayısı Half Life: Alyx Etkisiyle Artıyor

Valve’ın oyun servisi Steam, Half Life: Alyx ile beraber VR kullanıcı sayısını sürekli artırıyor.
Steam’in VR Kullanıcı Sayısı Half Life: Alyx Etkisiyle Artıyor

Oyun dünyası internetin de yaygınlaşması ile beraber çevrimiçi servisler aracılığı ile dünya genelinde milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bu anlamda en büyük servislerin başında ise Valve’ın sahibi olduğu Steam gelmekte. Coronavirus nedeniyle insanların evlerine kapandığı şu günlerde Steam’in kullanıcı trafiği olarak rekorlar kırdığı daha önce belirtilmişti.

Platform uzun zamandır VR oyunları destekliyor ve isteyen kullanıcılara bu deneyimi sunuyor. Sanal gerçeklik uygulamaları oldukça ilgi çekici olmasına rağmen kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmüş değil. Bunun pek çok sebebi olmakta.

VR başlıklarının yüksek fiyata sahip olması ve oyun çeşitliliğinin düşük olması başlıca sebepler olmakta. Ancak geçtiğimiz günlerde Valve, Half Life serisine VR destekli yeni bir oyun eklemişti. Half Life: Alyx, VR destekli bir oyun ve kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Bu durum Steam’deki VR kullanıc sayısına da olumlu etki ediyor.

Steam’de VR kullanıcıları Artıyor

Steam’de VR kullanıcıları Artıyor

Yapılan açıklamalar Steam platformuna gelen VR kullanıcı sayısını 1 milyonu geçtiğini gösteriyor. Steam’in toplam kullanıcı sayısının yanında bu rakam ufak gibi görünebilir ancak VR odaklı bakıldığında önemli bir artış olduğu görülüyor.

Bu artışta en büyük etken ise Valve’ın geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Half Life: Alyx olmakta. Nisan ayında 950 bin kişinin gelmiş olmasının beklentilerin üzerinde olduğu belirtiliyor. Steam’deki VR kullanıcı sayısında önümüzdeki günlerde artışın devam edeceği tahmin ediliyor.

Bununla beraber Valve geçtiğimiz günlerde Steam VR uygulamasının macOS işletim sistemine destek vermeyi durduracağını açıklamıştı. Bazı kullanıcılar için Valve’ın bu kararı, VR’ın daha fazla kullanıcıya ihtiyacı olduğu şu günlerde doğru bulunmuyor.

Half Life: Alyx Beğeni Topladı

Half Life: Alyx Beğeni Topladı

Half Life: Alyx ise hem yüksek sistem gereksinimi hem de VR destekli olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oyunu Oculus ve Valve’ın Index VR başlıkları ile oynamak mümkün oluyor. Oyuncuların büyük bölümünün ise Oculus VR başlığını tercih ettiği belirtiliyor.

Facebook tarafından geliştirilen VR başlığı, kullanıcıların yüzde 44.6’sı tarafından tercih ediliyor. HTC’nin VR başlıkları ise yüzde 30 pazar payına sahip olmakta. Steam’in son günlerde Half Life: Alyx’in de gördüğü büyük ilgi ile beraber toplam kullanıcı sayısını 27 milyona kadar yükselttiği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum