Yatırım yapmaya başla!

Steam Ekran Kartı Güçlü Olmayanlar için VR Uygulamasını Güncelledi

Çevrimiçi oyun platformu Steam’in VR uygulaması, nispeten düşük donanıma sahip bilgisayarlarda çalışması için güncellendi.
Steam Ekran Kartı Güçlü Olmayanlar için VR Uygulamasını Güncelledi

Oyun denince kullanıcıların aklına gelen başlıca platformlardan birisi Steam olmakta. Valve’nin sahibi olduğu Steam, milyonlarca kullanıcıya sahip olmakta ve daha iyi oyun deneyimi sunmak için sürekli güncelleniyor. Bilindiği üzere en son çıkan oyunları oynamak için güçlü bilgisayarlara sahip olmak gerekiyor.

Güçlü donanımlara sahip bilgisayarları almak için de yüksek meblağları gözden çıkarmak gerekiyor. Özellikle son dönemin en dikkat çeken teknolojilerinden biri olan VR, Steam tarafından da desteği verilen bir teknoloji. Ancak bu teknolojiyi verimli olarak kullanmak için üst sınıf bir ekran kartına sahip olmak gerekiyor. Ancak Valve, daha düşük seviye ekran kartı sahiplerini de düşünmüş.

Steam VR Daha Fazla Kullanıcı için Güncellendi

Steam VR Daha Fazla Kullanıcı için Güncellendi

Steam desteğini verdiği sanal gerçeklik teknolojisinden daha fazla kullanıcının yararlanmasını istiyor. Bilindiği üzere bu teknolojiyi kullanmak için kullanıcıların ekrana oldukça yakın bir mesafeden bakması gerekiyor. Dolayısı ile yüksek çözünürlük ve saniyelik kare sayısının fazla olması şart.

Yüksek model donanımlarda deneyimlenen VR teknolojisine Steam tarafından başarılı bir çözüm getirilmiş. Valve’nin yayınladığı yeni güncelleme ile hareket yumuşatma teknolojisi kullanıma sunuldu. Bu sayede daha düşük konfigürasyona sahip bilgisayarlar da VR teknolojisinden yararlanabilecek.

VR Güncellemesi Ne Yapacak?

VR Güncellemesi Ne Yapacak?

Steam’in sanal gerçeklik için kullanıma sunduğu yeni güncelleme, filmlerde sıkça kullanılan bir teknolojiyi andırıyor. Filmlerde 24 FPS ile çekilmiş görüntüler özel bir teknoloji ile yumuşatılıyor ve son iki kare incelenerek yeni bir kare oluşturuluyor.

Steam’e gelen yeni güncellemede de yine benzer şekilde ekran kartının kare çizme gereksinimi azaltılıyor. Dolayısı ile ekran kartının performansı anlamında gözle görülür bir kazanım elde ediliyor. Oyunları çalıştırırken yüksek kare hızından yoksun olan ekran kartı sahipleri, söz konusu güncelleme ile verimli bir sanal gerçeklik deneyimini test edebilecekler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum