Yatırım yapmaya başla!

Steam Yüksek Trafik Nedeniyle Oyun Güncellemelerine Düzenleme Getirdi

COVID-19 nedeniyle kullanıcı sayısı artan Steam, hizmetin devamlılığı için güncellemelere yönelik düzenleme getirdi.
Steam Yüksek Trafik Nedeniyle Oyun Güncellemelerine Düzenleme Getirdi

Tüm dünyada Corona virüs salgını milyonlarca insanın hayatında büyük değişiklikler yaşanmasına neden oldu. Salgının yayılmasını önlemek adına uzmanlar insanlara evlerinden çıkmamaları yönünde çağrılar yapıyor. Dolayısıyla internet platformları şu günlerde çok daha fazla ilgi görmeye başladı.

Bu platformlardan birisi ise Steam olmakta. Valve’ın sahibi olduğu dijital oyun servisi, son günlerde olağan zamanlarına göre çok daha yüksek trafik çekmeye başladı. Şirket geçtiğimiz günlerce 40’tan fazla oyunun demosunu ücretsiz olarak sunacağını açıklamıştı.

Gelen son açıklamalar Steam’in kullanıcı sayısında rekor üstüne rekor kırdığını gösteriyor. Son olarak anlık kullanıcı sayısının 23 milyonu geçtiği belirtiliyor. Evde kalma süresinin uzadıkça Steam’in eş zamanlı kullanıcı sayısının daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Platformda en çok oynanan oyunların başında ise CS:GO geliyor. Valve yüksek trafik nedeniyle hizmetin aksamaması için yeni düzenlemelerini duyurdu. Buna göre oyunların güncelleme aralıkları daha geniş zamana yayılacak.

Steam’den Yeni Kısıtlama Kararı

Steam’den Yeni Kısıtlama Kararı

İnsanların evlerinde vakit geçirmesi ile beraber dijital platformların büyük bölümünde trafik fazlasıyla artmış durumda. YouTube, Netflix, Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarda bu farkı net olarak görmek mümkün. Söz konusu servisler geçtiğimiz günlerde görüntü kalitesini düşürmek gibi hizmetin devamlılığına yönelik önlemler almıştı. Benzer bir karar Steam’den de geldi. Yapılan açıklama ile bant genişliğine yönelik yeni önlemler alındığı duyuruldu.

Burada oyunların güncellenmesine yönelik düzenlemeler dikkat çekiyor. Oyunları satın alan ve başlangıç güncellemelerini indirecek kullanıcılar bu durumdan etkilenmeyecek. Ancak güncelleme saatlerine ve aralıklarına yönelik düzenleme ile bant genişliği sorununun önüne geçilmesi amaçlanıyor. Valve açıklamasında son 3 gün içerisinde indirilmiş olan oyunların güncelleneceğini ancak oynanmayan oyunların güncellemelerinin durdurulacağını belirtiyor.

Kütüphanesinde çok sayıda oyunu olan ancak bunları uzun süre oynamayan kişiler için bu güncellemelerin durdurulacağı anlaşılıyor. Dolayısıyla kullanıcılar istedikleri oyunlara dair güncelleme almaya devam edebilecek. Oyun güncellenmesine yönelik olarak Steam kullanıcıları daha fazla söz sahibi olacak.

Valve tarafından yapılan açıklamada, Steam kullanıcılarına yoğun trafiğe rağmen en iyi deneyimin sunulmasının amaçlandığı belirtildi. Kullanıcılar Steam’in oluşturmuş olduğu destek sayfasından konuyla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum