Yatırım yapmaya başla!

Steam Kullanıcılarına İlgi Alanlarına Yönelik Oyunlar Tavsiye Edecek

Valve’in çevrimiçi platformu Steam, kullanıcıların ilgi duyduğu oyunları anlayarak onlara benzer oyunlar tavsiye edecek bir özelliğe kavuşuyor.
Steam Kullanıcılarına İlgi Alanlarına Yönelik Oyunlar Tavsiye Edecek

Günümüzde oyun dünyası büyük oranda çevrimiçi servisler üzerinde konuşlanmış durumda. Steam, Epic Store, Origin gibi pek çok servis kullanıcılara geniş bir oyun yelpazesi sunuyor ve oyuncuların birbirleri ile etkileşime geçmesine zemin hazırlıyor. Bu platformlarda kullanıcıların farklı oyun zevklerine hitap eden pek çok seçenek mevcut. Oyun servisleri ise kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik yeni tavsiyeler sunarak daha fazla satış yapmak ve gelirlerini artırmak isteyecektir.

Steam ile Epic Store arasında son dönemde gitgide kızışan bir rekabet söz konusu. Steam’in pazarda büyük bir hakimiyeti var ve platformuna yeni özellikler ekleyerek sahip olduğu potansiyeli korumak istiyor. Valve üzerinde çalıştığı yeni özellik ile kullanıcılarının Steam’de daha fazla oyuna sahip olmasını istiyor. Platform kullanıcıların daha önce oynamış olduğu oyunları bir tarafa not edecek ve benzer türe ait yeni oyunlar tavsiye edecek.

Steam Benzer Oyunları Tavsiye Edecek

Steam Benzer Oyunları Tavsiye Edecek

Steam bugün itibariyle yüzlerce oyuna ve milyonlarca kullanıcıya sahip dev bir platform olarak her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Çevrimiçi servisi kullananların bileceği üzere Steam kullanıcılarına satın almadıkları pek çok oyunu tavsiye ediyor. Bu oyunları kullanıcılar satın alabiliyor ya da ‘yoksay’ diyerek kendilerine bir daha önerilmesini engelleyebiliyor.

Kullanıcılar bu işlemi tavsiye edilen oyunun mağazasına giderek gerçekleştirebiliyor. Tabi bugüne kadar geçerli olan algoritma yok sayılan oyunların benzeri yapımların da önerilmesinin önüne geçiyordu. Kullanıcı reddetmiş olduğu daha önceden oynamış olabilir ancak benzer türleri oynamak isteyebilir. İşte bu durumu gözeten Steam, yok sayılan oyunları yeniden önermeyecek ancak benzer türdeki yapımları tavsiye etmeye devam edecek.

Başka Platformlarda Oynanan Oyunlar Bildirilecek

Başka Platformlarda Oynanan Oyunlar Bildirilecek

Kullanıcılar Steam’den hariç olarak başka bir platformda ya da oyunun doğrudan kendisini edinerek oynayabiliyor. Platformda bugün kadar ‘yoksay’ denilen oyunlar Steam’in kendi mağazasında yer alan oyunar için geçerliydi. Ancak Valve’ın yeni özelliği ile kullanıcılar oyunların tekrar gösterilmemesini isterken ayrıca başka bir platform üzerinde oynayabildiğini belirtebiliyor.

Steam kullanıcılardan gelen her türlü geri bildirimi değerlendirecek ve kullanıcılara benzer türlerde oyunlar önermeye devam edecek. Valve yetkilisi Alden Kroll yeni algoritma ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kroll, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda geliştirilen yeni özellik sayesinde geri bildirimlerin Steam’in ‘interaktif tavsiye’ aracına yönelik rol oynayacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum